Зробити собі шугарінг

Що треба знати про шугарінг?

Ви вирішили зробити собі шугарінг. Вітаємо, це добрий вибір!

Що треба знати про шугарінг?

Нижче перечислені прості правила, дотримання яких допоможе Вам зробити процедуру шугарінгу максимально швидкою, безболісною, комфортною та безпечною. Отже, що треба знати про шугарінг?

Коли не варто робити шугарінг?

Пам’ятайте, що шугарінг – як і будь-яка косметологічна процедура – має свої протипоказання. Шугарінг робити не варто, якщо:

 • у Вас захворювання шкіри: грибкове, вірусне чи бактеріальне
 • у Вас варикоз – проведення забігу у цьому випадку можливе, але небажане

Варто тимчасово утриматись від шугарінгу, якщо:

 • у Вас наявний будь-який запальний процес (з грипом і застудою включно)
 • у Вас опік, рана, запалення або подразнення шкіри

Також зверніть увагу, що – згідно законодавства – неповнолітнім (до 18 років) процедуру можна проводити тільки у присутності (чи з дозволу) батьків або опікунів.

Як підготуватися до шугарінгу?

В першу чергу треба вибрати стосовний час для проведення процедури.

Шугарінг бажано робити не раніше, ніж через два тижні після попереднього видалення волосся (гоління, будь якого виду епіляції тощо). Якщо ви робите епіляцію регулярно (епілятором чи воском)  – то Вам підійде звична, комфортна для Вас, періодичність.

У день процедури бажано не одягати одягу з щільних тканин (особливо синтетики) та обтягуючого одягу. Уникайте матеріалів, що викликають потіння та упрівання шкіри. Також прослідкуйте, щоб одяг не натирав місця, з яких Ви збираєтеся видалити волосся. Тертя може викликати подражнення шкіри.

Шугарінг у виконанні кваліфікованого майстра – безпечний, не болісний і не травматичний. Яле якщо у Вас підвищена чутливість до болю (чи видалення волосся викликає значний дискомфорт) – випийте знеболювальне хвилин за 20 перед процедурою.

Якщо Ваше волосся має схильність до “вростання”, бажано перед епіляцією зробити пілінг: м’яким засобом для ділянок з ніжною шкірою (зона бікіни, наприклад) і більш жорстким для нижньої частини ніг тощо. Для такого пілінгу добре підходить гуща свіжезмеленої і завареної кави. Спершу нанесіть на шкіру м’який кремовий засіб для миття (рідке мило чи гель для душу), потім – прямо на миючий засіб – нанесіть кавову гущу. Пілінгуйте м’якими, не сильними, круговими рухами, знизу вгору – при цьому старайтеся не травмувати шкіру. При наявності осередків запалення – відмовтесь від жорсткого пілінгу і зверніться за допомогою до свого косметолога.

Якщо Вам необхідно зробити інтимну епіляцію під час “критичних днів” – застосовуйте тампони і попередьте свого майстра з епіляції.

Якщо Ви їдете у відпустку, відрядження чи готуєтесь до особливої події – зробіть процедуру за добу до поїздки. Через 24 години шкіра заспокоїться і відновиться після епіляції і Ви під час поїздки або побачення  – не будете відчувати дискомфорту. Також Вам не треба буде непокоїтись про те, як обробляти проепільовану зону в потязі, машині тощо.

Необхідно виконувати ще декілька простих правил. Ось вони:

По-перше – чистота. Йдеться навіть не про комфорт для майстра, а про те, что шугарінг – як і будь-який інший спосіб епіляції – травмує шкіру. Коли бруд чи піт попадають на ділянки з порушеною цілістністю шкірного покриву – вони можуть призвести до неприємних наслідків.

По-друге – в день епіляції (а ще краще за добу перед процедурою) не користуйтесь олійками для тіла і зволожуючими лосьонами з високим вмістом ліпідів.

З якою періодичністю робити шугарінг?

Процедура проводиться з періодом в чотири, п’ять чи шість тижнів – залежно від індивідуальних властивостей: швидкості росту волосся тощо. Має значення і місце, з якого Ви збираєтесь видаляти волосся. Наприклад, низ ніг, пахви і зону бікіні бажано обробляти раз на місяць. Руки, верхня частина ніг і поперек обробляються рідше – приблизно раз на 6-8 тижнів (на цих ділянках волосся відростає повільніше).

Після шугарінгу

Що робити після шугарінгу? По-перше біжучою водою ретельно змити залишки цукрової пасти. Можна, звісно, скористатись бактерицидними серветками, спреєм, міцеллярними водами або просто тазиком і губкою – це частково вирішить проблему, але біжуча вода все ж ефективніша. Справа в тому, що цукрова середа може бути привабливою для бактерій, які почнуть в ній радісно і активно розмножуватися. А це може призвести до не вельми приємних наслідків.

Після процедури рекомендується використовувати бальзами і лосйони протизапалювальної та зволожуючої дії. Після застосування у зоні епіляції декоративної косметики, треба видалити її рештки та нанести на шкіру антисептичний засіб, наприклад, мірамістин.

Взагалі, після шугарінгу бажано протягом доби митися виключно під душем. Добре при цьому використовувати м’які миючі засоби (наприклад, спеціальне мило для інтимної гігієни, гідрофільні олійки тощо). Використання засобів для інтимної гігієни – спеціального мила чи гелю – зробить вашу шкіру дуже гладкою і ніжною.

Ще після епіляції варто змінити білизну та рушники.

Чого не можна робити після шугарінгу

Протягом доби після шугарінгу категорично забороняється

 • Купатися у морі чи річці, відвідувати басейни та аквапарки – після шугарінгу небажано перебувати у воді, в якій хоча б теоретично можуть перебувати хвороботворчі мікроорганізми.
 • Відвідувати сауни та бані – по-перше, активне потовиділення може викликати подразнення проепільованої зони; а по-друге, у місцях загального вжитку присутні хвороботворчі мікроорганізми, для котрих шкіра з порушеною цілістністю – відкритимі після видалення волосся каналами – мрія усього їх короткого життя.
 • Приймати грязеві ванни та подібні процедури – не будемо розводитись про те, що відбувається, коли бруд та мікроби попадають у канал, що залишився після видалення волосини, ви й самі це добре знаєте.
 • Засмагати – як і просто проводити багато часу на сонці – після епіляції шкіра стає більш вразливою для сонячного випромінювання; так що протягом доби втримуйтесь від сонячних процедур.
 • Відвідувати тренажерні зали або просто активно тренуватися – протягом доби після шугарінгу варто утриматись від активних фізичних навантажень, які можуть викликати потовиділення – піт буде подразнювати проепільоване місце. Тому, наприклад, силові тренажери або активна їзда на велосипеді – протипоказані; а не занадто інтенсивна йога або не дуже стомливі піші прогулянки – цілком допустимі.

Протягом доби після шугарінгу бажано утримуватись

 • Від довгих велопрогулянок – див. попередній пункт, про тренажерні зали.
 • Від відвідування громадських туалетів – відкриті канали після видалення волосся і хвороботворчі бактерії.
 • Від синтетичного, паркого та тісного одягу; одягу що щільно обпинає тіло, що натирає в проепільованих місцях – замість цього обирайте достатньо просторий одяг з натуральних тканин.
 • Від фізичних навантажень, що можуть викликати потовиділення – див. вище, про тренажерні зали.
 • Від туристичних походів – не кажучи про активне потовиділення, у поході звичайно виникають ускладнення з дотриманням гігієнічних вимог; тому на природу краще відправлятися через кілька днів після процедури.

Якщо після епіляції у вас виникають запалення, прищі, висипання, почервоніння, подразнення, злущування, біль тощо – необхідно негайно повідомити про це майстра, який проводив вам процедуру і надалі  слідувати його рекомендаціям.

Що робити, якщо…?