На ринку представлено багато видів шампуню. Важливо навчитися підбирати шампуні, які підтримують здоров’я волосся, незалежно від того, чи воно натуральне, чи хімічно змінене. На ринку є багато продуктів, які орієнтовані на особливі потреби волосся. Існують шампуні для фарбованого волосся, тонувальні, а також такі, які навіть захищають колір волосся від вицвітання. Існує вибір шампунів для хімічно послабленого волосся, волосся, обробленого продуктами на основі кератину (які використовуються для розгладження або випрямлення), а також миючі засоби для волосся, обробленого холодними завивками. Виробник також виробляє шампуні відповідно до потреб типу та структури волосся. Формули були розроблені для вирішення проблем тонкого та млявого волосся, жорсткого та щільного волосся, а деякі можуть збільшити об’єм, усунути завивку та надати волоссю додаткової сили. Для будь-якої ситуації, яку ви можете собі уявити, є шампунь, розроблений відповідно до потреб ринку. Більшість шампунів містять воду в поєднанні з різним відсотком поверхнево-активних речовин, піноутворювачів та інших інгредієнтів, які допомагають підтримувати або балансувати рівень pH. Завжди уважно читайте етикетки та супровідну інформацію, щоб ви могли приймати зважені рішення щодо використання різних шампунів. Знання продукту допоможе вам вибрати потрібне.

Вибирайте шампунь відповідно до стану волосся та шкіри голови (ваш косметолог може допомогти вам цей стан оцінити). Волосся зазвичай можна охарактеризувати як жирне, сухе, нормальне або піддане хімічній обробці. Майте на увазі, що існують різні захворювання волосся та вам можуть знадобитися продукти для вирішення різних проблем. Нерідко продаються шампуні, які допомагають вирішити багато проблем або нейтралізувати несприятливі умови.

Наприклад, хімічно оброблене волосся (освітлене волосся, пофарбоване, хімічно послаблене або оброблене кератином для випрямлення) може потребувати такого продукту, як шампунь без сульфатів, який є менш агресивним і більш кондиціонуючим. Крім того, волосся, яке постраждало від використання жорстких шампунів або пошкоджене неправильним доглядом і впливом таких елементів, як вітер, сонце, холод і спека, також потрібно обробляти більшою кількістю кондиціонуючих засобів. Тож варто уважно підходити до вибору миючого засобу.