Вітамін С – відомий антиоксидант. Його вплив на формування вільних радикалів при місцевому нанесенні на шкіру за допомогою крему ще чітко не встановлено. Ефективність зовнішнього застосування була поставлена під сумнів через нестабільність вітаміну С (він реагує з водою та розпадається). Кажуть, що деякі форми вітаміну C мають кращу стабільність у водних системах. Синтетичні аналоги, такі як аскорбілфосфат магнію, є одними з тих, що вважаються більш ефективними, оскільки вони, як правило, більш стійкі.

Оцінюючи здатність вітаміну C боротися з пошкодженнями, спричиненими вільними радикалами, беручи під увагу синергетичний ефект з вітаміном Е, можна сказати, що вітамін С дає чудовий результат. Оскільки вітамін Е реагує з вільними радикалами, він, у свою чергу, руйнується в наслідок цієї реакції. А вітамін C відновлює вітамін Е, що дозволяє останньому продовжувати виконувати свою роботу. Досліди показали, що високі концентрації місцево застосованого вітаміну С захищають від сонячного ультрафіолету, і, очевидно, препарат вітамінів, який використовався в цих дослідженнях, протистояв милу та воді – промиванню або протираю протягом трьох днів.

Більш сучасні досліди показують, що вітамін С посилює захист від ураження ультрафіолетом, коли його поєднують з речовинами, які захищають від UVB. Це призводить до висновку, що в поєднанні з умовними сонцезахисними засобами вітамін С може забезпечити більш тривалий та більш всеосяжний захист від сонця. Знову ж таки, синергія між вітамінами С і Е може дати ще кращі результати, оскільки, здається, поєднання обох забезпечує дуже хороший захист від ураження UFB. Однак, здається, вітамін С значно кращий, ніж Е, у захисті від уражень УФА. Подальшим висновком є те, що поєднання вітамінів С, Е та сонцезахисного крему пропонує більший захист, ніж сума захисту, яку пропонує будь-який із трьох інгредієнтів, що діють окремо.

Вітамін С також діє як регулятор біосинтезу колагену. Відомо, що він контролює міжклітинні колоїдні субстанції, такі як колаген, і коли входить у формулу з належними керієрами, може мати ефект освітлення шкіри.

Вважається, що вітамін С може допомогти організму укріпитися проти інфекційних станів, зміцнивши імунну систему. Є деякі докази (хоча це ще дискутується), що вітамін С може проходити через шари шкіри та сприяти загоєнню тканин, пошкоджених опіками або травмою. Тому він знаходиться в протиопікових мазях і кремах, які використовуються для потертостей. Вітамін С також популярний у продуктах проти старіння. Поточні дослідження також свідчать про можливі його протизапальні властивості.

«Skin Care and Cosmetic Ingredients Dictionary», Fourth Edition, 2015; M. Varinia Michalun, Joseph C. DiNardo.