У холодну зимову погоду багато людей відчувають сухість, тріщини та біль на губах. Чому? По-перше, шкіра губ дуже тонка (одна з найтонших на нашому тілі), і губи мають дуже мало сальних залоз, які допомагають підтримувати їх змащення та зволоження. Крім того, сухі губи можуть бути ознакою захворювань, яких ви ніколи не очікували, наприклад, алергічної реакції на вашу зубну пасту чи помаду. Продукти для догляду за шкірою або ліки, які ви наносите на шкіру обличчя, також можуть бути винуватцями. Ось поради від американського доктора доктора Сьюзан Тейлор щодо захисту губ від холоду:

🔺Розірвіть цикл облизування губ. Багато людей думають, що облизування губ допомагає позбутися від сухості, але насправді це може спричинити сухість, потрісканість губ. Травні ферменти та бактерії в слині можуть пошкодити губи, залишивши їх у гіршому стані, ніж вони були. Крім того, коли волога випаровується після того, як ви облизали губи, вони стають ще сухішими, оскільки втрачають вологу в сухе холодне повітря. Замість цього відмовтеся від звички облизувати губи; краще наносьте зволожуючий крем або бальзам для губ протягом дня.

🔺Усуньте причину проблеми. Потріскання, спричинені алергічною реакцією на засіб для догляду за шкірою, зникнуть, коли ви припините використовувати цей продукт. Продукти, які викликають ці реакції, включають зубну пасту, рідину для полоскання рота, бальзам для губ і помаду. Саме ароматизатор, циннамат, у зубній пасті та рідині для полоскання рота викликає реакцію розтріскування. Деякі люди мають алергію на інгредієнт сонцезахисного крему оксибензон, який міститься в бальзамах для губ, які містять сонцезахисний крем (тому перевірте його наявність у списку інгредієнтів). Нарешті, барвники, що містяться в яскравій помаді, можуть викликати реакцію розтріскування на губах у чутливих жінок. Якщо ви підозрюєте, що у вас алергічна реакція, припиніть прийом продукту на 10-14 днів, і ви побачите покращення.

🔺Зволоження. Щоб запобігти тріщинам та відновити губи, використовуйте бальзам для губ або мазь на основі вазеліну (вазелін, аквафор), щоб утримувати вологу та створювати захисний бар’єр. Використовуйте його часто протягом дня. Використовуйте перед сном бальзам, який може допомогти усунути пошкодження під час сну (є бальзами, спеціально виготовлені для нічного використання, які містять вітаміни та алое вера). Не забувайте про сухі губи ваших дітей (їх можна заохотити використовувати бальзам для губ, вибравши різновиди з фруктовим смаком). Нарешті, бальзам для губ із сонцезахисним кремом важливий, особливо під час катання на лижах або зимових заходів на свіжому повітрі. Підтримуйте організм добре зволоженим, випиваючи достатню кількість води щодня. Жінки забувають, що зневоднення може статися як взимку, так і влітку. Крім того, зволожуйте свій дім і офіс за допомогою пульверізатора та рослин, щоб менше вологи випаровувалося з ваших губ.

🔺Використовуйте помаду. Непрозорі помади чудово захищають від холоду, сонця та вітру та допомагають запобігти розтріскуванню. І цю помаду приємно “носити” в похмурі місяці зими. Головне – повторне нанесення помади, коли вона стирається (Примітка: хімічні речовини, які надають помаді властивості довготривалої або цілоденної, парадоксальним чином сушать губи.)

🔺Слідкуйте за препаратами, які можуть сушити губи. Деякі ліки можуть спричинити сухість, потрісканість губ, особливо в зимові місяці. Деякі приклади включають перекис бензоїлу, саліцилову кислоту та Retin-A, що використовуються для лікування вугрів, або Renova, яка використовується для відновлення зморшок на шкірі. Подумайте про припинення використання цих продуктів, доки стан губ не покращиться.