Багато хто вважає, що звичайна косметика, а також активні сироватки та креми не дуже ефективні для зрілої шкіри і потрібно вводити активні інгредієнти і вітаміни тільки за допомогою ін’єкцій.

Давайте розглянемо чи так це, чи ні.

З одного боку твердження, що зріла шкіра менше здатна поглинати будь які речовини- вірне. Тому, що вона може бути щільнішою через те, що поверхневий роговий шар шкіри повільніше оновлюється і відлущується. Але сучасна косметологія не стоїть на місці: розробляються комплексні дієві засоби, які включають в себе кислоти та інші ексфоліанти, ретиноїди, пептидні комплекси; у формулах використовуються нові провідники косметичних активів, самі косметичні акиви винаходяться у нових формах і розмірах. Прикладом є наночастки, які швидко “падають” у глибокі слої шкіри. Отже, якщо ви використовуєте якісну професійну косметику, а тим більше добре підібраний комплексний професійний догляд – цього загалом достатньо для збереження молодого вигляду.

А як же мезотерапія? редермалізація?

Про це поговоримо далі.

Є кілька видів ін’єкційних впливів на шкіру.

  • введення активів за допомогою голок, канюль різної довжини та на різну глибину в залежності від методу та потреби.
  • обробка шкіри за допомогою штампів, роллерів із різною кількістю голок і теж на різну глибину. При цьому може просто проводитись лише перфорація шкіри, а може з доповненням: нанесенням/введенням потрібних речовин.

Термін мезотерапія в загальному сенсі полягає у введенні в глибокі шари шкіри корисних речовин. Це може бути як методика мікроперфорації шкіри, так і безін’єкційна методика. Мезотерапія була спочатку винайдена та випробувана для лікування неврологічних проблем та як спосіб зняття болю. Лікувальні речовини вводились під шкіру локально найближче до самого запалення і це давало дуже добрі результати. Цей метод із власне лікувальної практики перейшов на спортивну медицину, а потім і на естетичну косметологію.

Безін’єкційна мезотерапія менш травматична для шкіри, дозволяє шкірі швидко відновитися та підходить для тих, хто виключає травматику шкіри та “не любить голок”.

Ін’єкційна мезотерапія – менш комфортна, але має більш потужний вплив. Можна сказати, що вона складається з двох діючих факторів:

  • стимуляції базальної мембрани шкіри,
  • фармакологічної дії речовин, що вводяться під шкіру.

Нейрогуморальний ефект виникає, як відгук на перфорацію шкіри. При цьому можна досягнути різних ефектів. І найсильніший буде при проколюваннях.

Введення різноманітних речовин у шкіру дає дуже різноплановий вплив на саму шкіру та прилеглі тканини і ще вивчається; такі методики оновлюються, вдосконалюються.

А от сама перфорація шкіри відома вже багато років. Не так давно косметологи для боротьби із зморшками і мікрорубцями застосовували метод “дряпання”, який можна назвати прототипом мікроперфорації. Зморшки продряпувались голками чи скаріфікаторами поперек на, приблизно, глибину шкіри. Це призводило до стимуляції продукції нових клітин, робило зморшку менш глибокою та помітною.

Також варто зазначити, що зараз дуже бурхливо розвивається галузь естетичної косметологіі. З’являється багато інструментів для підтримання краси. Наприклад, мікрогольчастий RF-ліфтинг – потужна відновлююча процедура, яка поєднує методику перфорації шкіри з впливом радіочастотних хвиль.