Лазерна епіляція

Процедура лазерної епіляції – комфортна й проста, принаймні для клієнта. Ви лише лежатимете на кушетці, а майстер зробить решту. І все, що вам варто знати про лазер – вміщується у коротенький «контрольний список». Ось він:

 • Для того, щоб лазерна епіляція була ефективною, треба провести кілька процедур (не менше чотирьох-шести сеансів, але може знадобитися й більше).
 • Ефект від лазерної епіляції не буде помітним відразу – волосся почне випадати десь за тиждень-два після першої процедури, але у відносно невеликій кількості; помітний ефект можна буде спостерігати тільки після третьої-четвертої процедури.
 • Між процедурами має минати певний час. Він залежить від циклів росту волосся на різних ділянках тіла. Вибір правильних проміжків між процедурами значною мірою впливає на кінцевий ефект. Між процедурами зазвичай має минати 4-10 тижнів, залежно від зони; майстер підбере цей проміжок для вас.
 • Лазер не видаляє всі типи волосся. Він добре видаляє в основному термінальне волосся темних кольорів; але не сиве, руде або світле волосся. На пушкове волосся також лазер впливає в дуже малій мірі.
 • Частина волосся не буде видаленою назавжди: через певний час деякі волосини почнуть відростати, але вже не як жорстке термінальне волосся, але як світле й тонке, майже непомітне, пушкове волосся.

Що буде з вами після лазерної епіляції

Лазер, як ви знаєте, розігріває тканини, у яких міститься меланін, до високої температури, яка ці тканини руйнує – це травматичний процес. Сучасні лазери, як правило, досить безпечні та не залишають по собі поважних ушкоджень шкіри. Але інколи на вашій шкірі можуть залишитися опіки, що нагадують сонячні – там де на ваше тіло вплинув лазер, шкіра може почервоніти та дещо набрякнути. Це нормально. Цей ефект має пройти протягом кількох днів, може тижня.

У дуже рідких випадках почервоніння може триматися місяць або навіть й більше; але правило просте: якщо набряк та почервоніння не зникають протягом двох-трьох днів – зверніться до косметика, що робив вам процедуру. Він дасть вам, у разі потреби, подальші інструкції.

За тиждень-два після процедури на оброблених лазером ділянках тіла почне випадати волосся. Випадіння волосся може продовжуватись бігом кількох тижнів.

Догляд після лазерної епіляції

Косметик, у якого ви робите процедуру, зробить все необхідне для того, щоб під час та після процедури ви не відчували дискомфорту та отримали найкращий можливий ефект. Але він не зможе здійснювати щоденний догляд за вашою шкірою. І не зможе запобігти тому, що може їй зашкодити. Тому цей обов’язок спадає на вас. Отже, що варто і чого не варто робити після лазерної епіляції?

 • Тримайте шкіру у проепільованій зоні чистою: промивайте проепільовану зону теплою (не гарячою!) водою з м’яким, не подразнюючим шкіру, мийним засобом.
 • Уникайте косметичних та мийних засобів, що подразнюють шкіру.
 • Використовуйте креми та мазі від опіків; також  можна користатися з засобів, що відновлюють шкіру та допомагають її загоєнню (таких, як гелі з алое, наприклад).
 • Не використовуйте зволожувальні креми, якщо вони при нанесенні на проепільовану зону пощипують шкіру; але якщо нанесення крему не викликає жодних неприємних відчуттів – його використання цілком показане.
 • Ні в якому разі не голіть проепільовану зону поки вона повністю не загоїться – тобто поки на ній лишатимуться почервоніння, набряки, скоринки, пухирці тощо.
 • Доки проепільована зона повністю не загоїться, уникайте фізичних навантажень, що призводять до потіння – піт буде подразнювати шкіру та перешкоджати її відновленню.
 • Не використовуйте у проепільованих зонах декоративну косметику аж до повного їх загоєння.
 • Уникайте попадання на проепільовані зони прямого сонячного світла протягом щонайменше місяця. Обов’язково використовуйте на них сонцезахисні креми з високим SPF щонайменше протягом шести тижнів після впливу лазеру – навіть якщо погода хмарна або ви перебуваєте у тіні.
 • Кілька днів після лазеру уникайте довгого перебування у воді (басейн, річні/морські купання, ванна).
 • Протягом певного часу (до повного загоєння та відновлення шкіри) уникайте ситуацій, у яких на оброблену лазером ділянку може потрапити інфекція.
 • Звісно, всякі агресивні косметичні процедури на епільованій ділянці заборонені аж до повного загоєння шкіри.

Виконуючи ці правила ви пришвидшите відновлення шкіри, уникнете побічних ефектів та зробите своє життя після сеансу лазерної епіляції набагато комфортнішим.

І – через певний час – зможете тішитися світлою, ніжною, гладенькою шкірою.