М’яка та жорстка вода… Це не те, що жива та мертва, але скоріше корисна та не дуже.

Ми не про споживання води із їжею та напоями. Нас зараз більше цікавить вода для миття обличчя, тіла та волосся.
Зазвичай у великих містах вода подається у будинки достатньо очищена і знезаражена. Але вона далека від ідеалу. Це не вода з гір, не чиста дощова, не джерельна тощо. Ми не завжди замислюємось яка вона, поки наш засіб для миття тіла чи голови не перестає милитись, поки кудись не зникає піна а шкіра не починає висихати. Тоді ми розуміємо, що щось не те. І знаходимо причину у надмірній жорсткості води.

Жорсткість може бути як постійною так і перемінною. Перемінної (надлишок солей магнію та кальцію) позбутися легше – можна воду відстоювати, заморожувати, кипятити, додавати кремній та подібне. А от постійна жорсткість води виникає при великій кількості інших солей таких, як сульфати, хлориди та інші. Вони не прибираються кипячинням та погано випадають у осад.

Що робити, якщо вода жорстка?

З моєї точки зору – при можливості ставити гарні фільтри на все помешкання або використовувати невеликий фільтр-чашу, або купувати вже фільтровану воду.

Якщо ці опціі не доступні, можна помякшити воду бабусиними методами:

  • відстоювати
  • кип’ятити
  • відстоювати з кремнієм
  • відстоювати з солями чи кислотами
  • кип’ятити з насінням льону
  • робити відвари трав для вмивання

Жорсткість води не смертельна для дорослої людини, а от купати малюків, особливо новонароджених у такій не рекомендовано – можна отримати дерматит та алергію. Тому, до речі, раніше купали дітей у відварах трав і кип’яченій воді.

Якщо ви вмиваєтесь правильними засобами, користуєтесь ефективними та рекомендованими спеціалістом кремами, а шкіра все одно сохне – подумайте про воду у вашому крані. Звичка ополіскувати обличчя та тіло м’якою водою може швидко вирішити цю проблему.