Дуже рідко, але шугаринг має наслідки. Зазвичай причиною цих наслідків є або некоректне проведення процедури, або нехтування правилами безпеки та гігієни. І ми думаємо, що буде корисним коротко означити можливі негативні наслідки цукрової епіляції, їх причини та способи їх уникнення. Ця стаття буде корисною не стільки для майстрів (добре підготований майстер не створює проблем клієнтам – шугаринг дуже безпечна процедура), скільки для «споживачів» послуги, для клієнтів.

Тож – читайте. Маємо надію, що ця проста й коротка стаття допоможе тим, хто приходить робити собі шугаринг, уникнути багатьох проблем. Або, принаймні, краще з цими проблемами впоратись, коли вони вже виникли. І не допустити їх повторення у майбутньому.

Вросле волосся

Це найрозповсюдженіша і дуже розрекламована зараз проблема (бо ж можна продати стільки чудодійних засобів від вростання волосся!). З іншого боку, цю проблему часто сором’язливо замовчують: вросле волосся називають прищиками, гнійниками, кератинозом, особливою реакцією шкіри, гусячою шкіркою тощо. Аби не врослим волоссям. Також для цих «гнійників» видумують найрізноманітніші причини. Хоча, насправді, причина у переважній більшості випадків одна: недостатня кваліфікація майстра. Але про вросле волосся ми вже написали доволі (див. «Вросле волосся після шугарінгу»), тому не будемо на цьому затримуватись; нас цікавить дещо інше.

Як уникнути врослого волосся

Просто не робіть шугаринг у такого майстра, після якого у вас залишається вросле волосся. Якщо по трьох-чотирьох процедурах у вас залишаються оті прищики-гнійнички та їх кількість помітно не зменшується – йдіть в інший салон, чого б ваш шугар’є вам не розповідав. На щастя зараз майстрів шугарингу багато – і багато з них свою справу дійсно знають.

Що робити з врослим волоссям

Врослу волосину треба або видалити, або вивільнити з-під шкіри та забезпечити їй можливість росту у правильному напрямку. Але не робіть цього самостійно! Ні в якому разі! Це має зробити або ваш майстер шугарингу (якщо він достатньо для цього компетентний), або взагалі лікар-дерматолог. Звісно, є велика кількість засобів «від врослого волосся», але вони не вирішують проблему самі по собі, а лише є додатковими інструментами, що допомагають косметологу її вирішити. Тому покладатися виключно на них не варто. І ще одне: якщо на місці врослої волосини з’явилося нагноєння – йдіть до лікаря. Бо воно може бути початком фолікуліту, а він – неприємна штука.

Почервоніння, подразнення, свербіж

Це теж досить розповсюджена проблема. І причин появи подібних реакцій є дуже багато. Почервоніння, подразнення та свербіж можуть викликати:

  • Недотримання правил гігієни.
  • Компоненти, що входять у склад пасти: вони можуть
    • як спричиняти алергію (особливо цим відзначаються ароматизатори та штучні барвники),
    • так і надавати пасті надмірної «клейкості» (через що паста разом з волоссям видаляє живі верхні шари епідермісу і, таким чином, пошкоджує шкіру).
  • Виконання процедури за наявності протипоказань до шугарінгу.
  • Низька кваліфікованість майстра – некомпетентний майстер може пошкоджувати верхні шари шкіри.
  • Недотримання правил поведінки після шугарінгу.

На додаток є ще багато причин, які не мають або майже не мають відношення до шугарингу: ніжна та чутлива шкіра, сезонна алергія, подразнення від синтетичного одягу, надмірне потіння та безліч інших.

Як уникнути почервонінь, подразнень і свербежу після шугарингу

Просто виконувати всі правила безпечного шугарингу:

  • переконатися, що у вас немає протипоказань для процедури;
  • ретельно дотримуватись норм гігієни;
  • чітко виконувати правила догляду за проепільованою зоною.

Якщо з перечисленим вище у вас все гаразд – попросіть майстра поміняти пасту і доглядові засоби; можливо вони містять якісь компоненти, що викликають у вас алергічну реакцію. Спробуйте скористатися з послуг іншого майстра – якщо подразнення проходять, поміняйте «шугариста».

Якщо ви виконали всі рекомендації з попереднього абзацу, а подразнення, почервоніння і свербіж після процедури все одно виникають, вам варто звернутися до лікаря і знайти причину нетипової реакції на шугаринг. Подразнення шкіри після безпечної в принципі процедури можуть бути ознакою можливої хвороби. І вам – щонайменше – треба впевнитися, що ви не маєте жодної з хвороб, перерахованих у списку протипоказань для шугарингу.

Що робити, якщо після шугарингу у вас виникло подразнення, почервоніння або свербіж

По-перше (після звичайних гігієнічних процедур), обробити проблемну ділянку шкіри антисептиком (ми зазвичай радимо «Мірамістин» або його похідні, на зразок «Лінкомістину»). По-друге, намастити проблемне місце заспокійливим, пом’якшуючим, загоюючим засобом (хоча б і «Пантенолом»; або можна використати комплексний засіб на зразок «Пантексину»). По-третє (якщо другий пункт не спрацював), помажте уражене місце протиалергічною маззю (наприклад, «Дермадріном»). І обов’язково знайдіть причину реакції. Якщо вам допоміг «Пантенол» – справа скоріше за все у пошкодженні верхніх шарів шкіри (тобто причина у занадто «клейкій» пасті або у недостатній кваліфікації майстра). Якщо допомогла протиалергічна мазь – проблему можуть викликати якісь компоненти пасти чи доглядової косметики. І не нехтуйте зверненням до лікаря: подразнення після шугарінгу не є нормальною реакцією; і якщо зміна пасти, косметики та майстра не усуває проблему – то проблема напевно в середині вас.

Синці та гематоми

Синці та гематоми виникають у наслідок ушкодження дрібних кровоносних судин (капілярів), що спричиняє крововилив під шкірою. Якщо це відбувається у наслідку процедури шугарингу – це означає, що майстру не вдалося правильно відірвати цукрову пасту від тіла (ми не беремо випадки хвороб, що зменшують еластичність стінок кровоносних судин). І віддирає її разом зі шкірою, ушкоджуючи судини, які у шкірі та попід шкірою знаходяться.

Як уникнути появи синців та гематом під час процедури шугарингу?

Синці та гематоми – майже гарантована ознака не дуже досвідченого «майстра». Тому уникаючи низько кваліфікованих майстрів, ви уникнете і супутніх проблем. Змініть «шугариста».

Що робити, якщо після шугарингу у вас виник синець або гематома?

Позбутися «шугариста» (бажано без свідків); а синець лікувати як будь-який інший синець – зразу після його виникнення прикласти щось холодне, а потім – мастити будь якою аптечною маззю від синців (тільки в першу добу вибирайте мазь без розігріваючого ефекту).

Тріщини та рани на шкірі

Найчастіше тріщини не є наслідком шугарингу. Вони можуть з’являтися при проблемах зі шкірою (наприклад, надто суха та тонка шкіра), які, у свою чергу, часто є наслідком проблеми організму в цілому (наприклад, цукрового діабету). Компетентний майстер (а не забувайте, що майстер шугарингу обов’язково має диплом косметика) неодмінно попередить вас про проблеми зі шкірою перед процедурою; також він напевно розпитає вас перед епіляцією про наявність проблем зі здоров’ям, які можуть тягнути за собою підвищені ризики під час процедури.

Але інколи тріщини та рани на шкірі можуть бути результатом дій майстра. Найчастіше вони виникають на слизових оболонках (зокрема на статевих губах), де шкіра не має міцного захисного шару. Виникнення тріщини або рани у результаті дій майстра (точніше, «майстра», в лапках) шугарингу є однозначною ознакою його невміння і некомпетентності.

Як уникнути появи тріщин і ран на шкірі під час процедури шугарингу?

Тільки один спосіб: не користуватись з послуг некомпетентних майстрів.

Що робити, якщо після шугарингу у вас виникли тріщини та рани на шкірі?

Такі пошкодження обробляються так само як і будь-які інші ушкодження шкіри. Спочатку – обробка антисептиком (якщо тріщина на слизовій – не використовуйте засоби, що можуть слизові подразнювати, як ті, що зроблені на основі спирту; скористайтесь, наприклад з «Мірамістину» або з його водного розчину). Потім – загоювальний засіб (наприклад, мазь етонію).

Ефект гоління (швидке – на другий-третій день) відростання волосся після шугарингу

Тут все просто: «ефект гоління» виникає після неправильно проведеної процедури шугарингу. Волосся починає відростати на другий-третій день після епіляції через те, що воно не вирване з коренем, а лише обламане на рівні шкіри.

Як уникнути виникнення «ефекту гоління»

Просто змініть майстра.

Що робити, якщо після шугарингу у вас виник «ефект гоління»

Нічого (хіба що шкіра свербить – тоді можна зробити пілінг). Просто дочекатися, доки волосся відросте – і піти видалити його до майстра, який насправді вміє робити шугаринг.

***

Як бачите, більшість проблем – наслідок не самого шугарингу, а недотримання правил виконання процедури та/або непрофесіоналізму виконавця (на жаль, це вірно для більшості проблем у нашому житті). Тому можете бути впевнені у тому, що шугаринг – цілком безпечна процедура. Якщо ви не маєте протипоказань до процедури, якщо ви виберете кваліфікованого майстра та будете дотримуватись найпростіших вимог гігієни – ви будете мати тільки позитивний результат: гладеньку, шовковисту шкіру, якій позаздрила б не те що статуя Венери Мілоської, але й сама Венера.