Американські лікарі Джонатан Трагер з Нью-Йорку та Дуглас Кресс з Пенсільванії ще у 2006 році проаналізували методи видалення лобкового волосся, їх переваги та недоліки («Pubic Hair Removal – Pearls and Pitfalls» у «Journal of Pediatric and Adolescent Gynecology; №19»). Ми хочемо поділитися з вами їхньою роботою – додавши деякі свої коментарі (вони будуть виділені італіком).

Гоління звичайною бритвою

Переваги: дешево і знімає волосся упритул до шкіри. Ми б додали, що ще однією вагомою перевагою цього методу є його простота.

Недоліки: гоління викликає подразнення шкіри; звичайно стає причиною фолікуліту (який, у свою чергу, має своєю причиною вросле волосся); може переносити інфекцію з однієї ділянки шкіри на іншу; також можливі порізи (хоча сучасні безпечні бритви зменшують ризик їх появи до мінімуму). Також варто додати, що гладкість шкіри у випадку гоління є лише візуальною – за кілька годин волосся починає відростати й колотися.

Гоління електричною бритвою

Переваги: рідше за звичайну бритву викликає подразнення (хоча це залежить від бритви та індивідуальних властивостей шкіри); американці вважають спеціально розроблені для гоління зони бікіні електробритви ідеальним рішенням для самостійного видалення волосся в інтимній зоні.

Недоліки: гоління електричною бритвою інколи викликає подразнення шкіри; стає причиною фолікуліту (врослого волосся); може переносити інфекцію з однієї ділянки шкіри на іншу. Гладкість шкіри – як і у випадку звичайної бритви – лише візуальна.

Тримінгування

Переваги: ризик появи подразнення найменший серед усіх методів видалення лобкового волосся.

Недоліки: тример, фактично, волосся не видаляє, але лише підстригає.

Віск

Переваги: гладка шкіра – і візуально, і на дотик; довготривалий (4-6 тижнів) ефект.

Недоліки: процедура досить болюча; може спричиняти опіки; звичайно стає причиною фолікуліту (врослого волосся, яке може призвести до фолікуліту); може переносити інфекцію з однієї ділянки шкіри на іншу (як на нас – дуже малоймовірно при дотриманні технології та вимог гігієни).

Шугаринг

Переваги: гладка шкіра – і візуально, і на дотик; довготривалий (4-6 тижнів) ефект; менший ризик виникнення подразнень та опіків (пасти для шугарингу зазвичай не потребують підігріву). При певній регулярності помітно зменшує кількість волосся.

Недоліки: може спричиняти фолікуліт (малоймовірно при дотриманні технології та гігієнічних вимог); може переносити інфекцію з однієї ділянки шкіри на іншу (як на нас – дуже малоймовірно при дотриманні технології та вимог гігієни; на додаток значна кількість цукрових паст має бактерицидні – або, щонайменше, несприятливі для росту бактерій – властивості); може бути менш ефективна за віск (процедура шугарингу, проведена кваліфікованим майстром буде завжди більш ефективною за віск – при дотриманні технології шугаринг не обламує волосся і, отже, не викликає появу врослого волосся; твердження авторів статті може мати під собою підстави тільки при порівнянні воскової епіляції з шугарингом, виконаним невмілим та недосвідченим майстром).

Вищипування за допомогою пінцету

Переваги: ефект, більш довготривалий за гоління. Видаляє волосся так само ефективно, як шугаринг.

Недоліки: болюче; може викликати фолікуліт та подразнення (малоймовірно, як на нас); дуже трудомістка та довготривала процедура.

Хімічні депілятори

Переваги: більш довготривалий за гоління ефект.

Недоліки: небезпечно використовувати поблизу слизових; може викликати сильне подразнення шкіри та хімічні опіки. Також хімічні депілятори не видаляють корені волосся (на відміну від шугарингу, пінцету або, у певній мірі, воску) і волосся досить швидко починає знову відростати; при чому – зважаючи на те, що такі депілятори впливають і на поверхневі шари шкіри – волосся може вростати і ставати причиною фолікуліту.

Механічні епілятори

Переваги: більш довготривалий за гоління ефект.

Недоліки: може бути дуже болючим і викликати подразнення. Часто обламує волосся та стає причиною його вростання та фолікуліту.

Електрична епіляція

Переваги: найбільш довготривалий ефект (фактично, електроепіляція, вбиваючи корінь волосини, знищує її назавжди).

Недоліки: досить дорогий, кропіткий та довготривалий метод; може викликати подразнення; може залишати шрами; інколи впливає на пігментацію шкіри.

Лазерна епіляція

Переваги: широко доступна; частково викорінює волосся і назавжди зменшує їх кількість.

Недоліки: досить дорогий метод; потребує додаткового догляду за проепільованою зоною; може залишати шрами та впливати на пігментацію шкіри. Метод має високі вимоги до оператора. Також лазерна епіляція може спричиняти опіки. Крім того, лазер не впливає на світле та пушкове волосся.

***

Отже, вибирайте свій метод – але свідомо. Також нагадаємо, що кваліфікований косметолог завжди дасть вам обґрунтовану рекомендацію що до того, який спосіб видалення волосся буде для вас найбільш безпечним та ефективним.