Авраам Лінкольн сказав, що якби в нього було шість годин для того, щоб зрубати дерево, чотири з них він би витратив на заточку сокири. І він був правим: успіх будь-якої справи залежить від підготовки. Успіх шугарингу – теж. Від підготовки майстра, в першу чергу. Але і від правильної підготовки клієнта до процедури – теж.

Отже, як приготуватися до шугарингу так, щоб отримати найкращий результат? Підемо від простого до складного.

Що має зробити клієнт перед шугарингом

 1. Помитися. Народна мудрість не дарма каже, що чистота – залог здоров’я; це не пуста увага. На швидкість і якість виконання процедури чистота шкіри може і не вплине, але уникнути можливих неприємних наслідків – допоможе. Видалення волосин порушує цілісність шкірного покриву. І у ті прогалини, що утворилися на шкірі внаслідок виконання процедури, радісно кидаються усілякі шкідливі мікроорганізми, які чекали свого шансу на поверхні шкіри. На чистій шкірі мікробів менше – а значить менше і можливих небажаних наслідків.
 2. Якщо ви боїтеся болю або у вас висока чутливість шкіри – за двадцять хвилин до шугарингу можна прийняти знеболювальне. Але якщо ви регулярно робите шугаринг у досвідченого майстра – процедура не буде у вас викликати помітного дискомфорту.
 3. За добу перед шугарингом можна зробити легке скрабування. Це має сенс, якщо ви маєте грубу шкіру, “вросле “волосся, або якщо ваш майстер з якоїсь причини рекомендував цю процедуру.
 4. Одягнути перед шугарингом білизну з натуральної тканини (це не те, щоб обов’язково, але дуже бажано); досить просторий, такий, що не тре тіло, одяг (йому теж непогано б бути з натуральної тканини).
 5. Варто впевнитися, що протягом доби після шугарингу на вас не чекають ані поїздки, ані активні фізичні навантаження.

Усі ті питання, що вас хвилюють (про вибір часу процедури, про ваші очікування від неї, про попередній невдалий досвід, про можливі побічні ефекти, про показання та протипоказання до шугарингу) бажано прямо задати майстру перед процедурою. Уявіть, що ви плануєте видалення зайвого волосся перед важливим заходом (і робите собі шугаринг вперше): що вас чекає? Чи не завадить процедура майбутньому заходу? Попередня консультація у спеціаліста убезпечить вас від можливих небажаних наслідків та від неприємних несподіванок.

Особливо ретельно треба підійти до вибору майстра. Досвідчений майстер задасть всі необхідні питання і дасть всі потрібні рекомендації перед тим, як ви запишетеся на процедуру. І докладе всіх зусиль, щоб зробити вашу першу процедуру (як і всі наступні) максимально комфортною.

Чого не можна робити перед шугарингом

 1. Мазатись жирними кремами, оліями та олійками. Жир погіршує адгезію цукрових складів: паста зісковзує з волосини, не може її захопити – а, значить, і видерти.
 2. Проводити будь-які  агресивні процедури, що пошкоджують шкірний покрив: пілінги, дермабразию, мезотерапію тощо.
 3. Загорати – ультрафіолет впливає на шкіру і робить її більш чутливою і більш вразливою. Між останньою «сонячною ванною» та шугарингом має пройти хоча б кілька днів.
 4. Голитися: для того, щоб паста могла захопити і вирвати волосину, вона має бути не менше двох міліметрів завдовжки (досвідчений майстер, звісно, впорається і з коротшим волоссям, але це все одно створить йому додаткові складності). Отже, ніяких бритв за два тижні перед шугарингом.
 5. Вживати алкоголь. Алкоголь не прибирає больові враження (хіба що його кількість буде такою, що ви не зможете пересуватися самостійно) – це міф. Якщо боїтеся болю – дивіться попередній розділ (пункт 2).
 6. Самостійно “коригувати” вросле волосся – колупати, видавлювати, припікати його та здійснювати подібні маніпуляції – довірте цю частину роботи кваліфікованому спеціалісту..

Дотримання цих простих правил спростить процедуру і для вас, і для майстра. Та зробить її ефективнішою. Легкого та приємного вам шугарингу!