Який ефект має дати цукрова епіляція? Які проблеми можуть виникнути після шугарингу? І чого не може статися після шугарингу – або ж які існують міфи про наслідки цукрової епіляції? Це варто знати не тільки майстрам, але й усім, хто робить собі цю процедуру.
Почнемо з того, шкіра ви маєте відчувати після шугарингу. Ефект після процедури проявляється не відразу. Епіляція все ж таки травмує шкіру (будь яка епіляція, не тільки шугаринг). Тому протягом приблизно доби вам доведеться дотримуватись певних правил і обмежень. Але за двадцять чотири години наступить бажаний результат (тут важливо відмітити, що позитивний ефект шугарингу проявляється у повній мірі за регулярного повторення процедури). У вас буде гладка, ніжна, шовковиста шкіра без єдиної волосинки.
Це, звісно, якщо процедура пройшла успішно. А успішно вона, на жаль, проходить не завжди. Причин невдалого шугарингу може бути декілька.
- Некомпетентність майстра.
- Невідповідні санітарні умови там, де ви проходили процедуру.
- Наявність у вас протипоказань до шугарингу.
- Недотримання правил догляду за проепільованою зоною.
- Використання низькоякісних матеріалів.
Найбільш частою причиною виникнення проблем, пов’язаних з шугарингом, на жаль є некомпетентність майстра. Найбільш рідкою – неякісні матеріали. Є, звісно, пасти з такими додатками, що можуть спричинити алергію, але більшість наявних на українському ринку професійних паст цілком відповідають стандартам якості та безпеки.
Тому ключове питання шугарингу – вибір компетентного майстра. Зрозуміло, що складно оцінити кваліфікацію спеціаліста з першого погляду, але є кілька моментів, які зменшать ймовірність зіткнення з недобросовісним «майстром».
Бажано, щоб ваш майстер шугарингу:
- Мав диплом косметолога державного зразка (і не соромтеся питати про наявність такого диплому; шугаринг – косметологічна процедура і ті, хто робить шугаринг, повинні мати такий документ).
- Навчався шугарингу на повноцінних курсах, а не на одно- чи трьохденних рекламних акціях і не на фабриках дипломів.
- Дотримувався необхідних гігієнічних вимог – якщо там, де роблять шугаринг брудно; якщо майстер не надає можливості промити проепільовану зону; якщо у тому ж приміщенні, де роблять шугаринг, одночасно стрижуть або роблять манікюр і педикюр – це серйозний привід задуматися.
І, звісно, головною ознакою компетентності/некомпетентності майстра є проблеми, які виникають після шугарингу і вміння майстра з цими проблемами впоратися.
Так які ж проблеми можуть у вас виникнути після епіляції? Які «побічні ефекти» лише легкий дискомфорт, а які – привід для непокою? Про це ми вам зараз розкажемо.
Шугаринг – як і будь-який інший метод видалення волосся – впливає на шкіру. Скоріш за все, після процедури ви відмітите почервоніння шкіри та підвищення її чутливості; може навіть легкий свербіж і подразнення. Ці відчуття можуть зберігатися від півгодини до дванадцяти годин. Цей час залежить від проепільованої зони, стану шкіри та волосся, індивідуальних властивостей та загального стану здоров’я особи. І якщо протягом доби описані «симптоми» зникають – все гаразд. В цілому здорова шкіра після коректно проведеної процедури має повністю відновитися протягом доби. І за двадцять чотири години після шугарингу ви матимете у проепільованій зоні гладеньку шкіра натурального кольору, без наривів, прищів, почервоніння, подразнень, висипань, пухлин і механічних ушкоджень.
Якщо ж щось зі згаданих неприємних наслідків має місце, вам варто звернутися або до майстра, який вам проводив вам процедуру (а можливо і до компетентнішого майстра – якщо ваш майстер не здатен вирішити проблему), або до лікаря.
У яких випадках треба звертатися до майстра, який робив вам шугаринг:
- Почервоніння шкіри у проепільованій зоні не проходить протягом доби.
- Подразнення у проепільованій зоні не проходить протягом доби.
- За добу після епіляції у проепільованій зоні зберігається підвищена чутливість.
- Проепільоване місце свербить та чухається.
- Після епіляції у проепільованій зоні залишаються прищі, червоні крапки або червоні висипання (скоріш за все, це вросле волосся; і якщо таких прищиків багато – вам варто звернутися до більш компетентного майстра ніж той, що робив вам епіляцію).
У яких випадках треба звертатися до лікаря:
- У проепільованій зоні виникають пухлини.
- У проепільованій зоні виникають гнійні нариви.
- Після епіляції у вас залишилися серйозні механічні ушкодження (криваві садна, надрив статевої губи, відірвані бородавки тощо) – хоча у цьому випадку ви маєте повне право звернутися не тільки до лікаря, але й у суд.
Але ми маємо надію, що жодна з цих проблем у вас не виникне. Більш того, у себе в студії ми працюємо так, щоб у наших клієнтів подібні проблеми просто не виникали. Ми впевнені, що в Україні є багато компетентних, кваліфікованих, досвідчених та знаючих майстрів шугарингу – і ми віримо, що ви обов’язково знайдете свого майстра. І ваша шкіра буде завжди здоровою, охайною, гладенькою та шовковистою.