Як відомо, лак для нігтів винайшли у 30-х роках XX сторіччя – менше, ніж сто років тому. Чим же користалися для фарбування нігтів перед цим? Виявляється, модниці давніх часів використовували у якості сучасного лаку… хну. Європа запозичила цей спосіб з Туреччини і Північної Африки на початку XIX століття.

Можливо, цей екологічний, безпечний для здоров’я, гарний і оригінальний спосіб буде цікавим і сьогодні. Як же пофарбувати нігті хною?

Приготуйте хну. Це може бути готова хна з конусу або спеціально запарена паста з порошку хни – таку пасту треба попередньо перемістити у аплікатор.

Приготуйте нігті. Очистіть їх, підріжте до бажаної довжини, відсуньте кутикули. Розпарте пальці у гарячій (але не занадто) воді протягом 10-15 хвилин: це пом’якшить кератин і дозволить барвнику проникнути глибше у структуру нігтя.

Нанесіть хну з конусу товстим валиком на перші фаланги пальців (хна не повинна потрапити на ніготь, але утворити на певній відстані від нього “бордюр”). Наносити хну треба по всій окружності пальця. Ваш “бордюр” не мусить обов’язково бути ідеально рівним – це може бути хвиляста лінія, завиток або лінія у формі стріли чи сердечка.

Почекайте, доки хна схопиться скоринкою.

Нанесіть значну кількість хни на кінчики пальців і на нігті – на ділянку, обмежену вашим “бордюром”. Хну треба нанести товстим, щільним шаром, без просвітів.

Почекайте приблизно годину. Видаліть засохлу пасту (не змивайте – зіскоблюйте). Якщо хочете темніший колір – повторіть фарбування ще раз; але враховуйте, що хна “набирає” повний колір через добу після нанесення. Готово.

Варіанти:

У Північній Африці намотували у кількадесять разів на перші або другі фаланги нитки – виходив “обмежувач” для хни.

Можна просто приготувати дуже густу – як тісто – пасту и обережно обмазати єю пальці.

Спробуйте.