Фолікуліт – це запалення волосяних фолікулів. Він може бути результатом надмірного росту мікроорганізмів, які зазвичай існують на тілі, або впливу зовнішніх бактерій.

Тип, який називається пітіроспорумним фолікулітом, виникає, коли грибок вражає волосяні фолікули та розмножується, викликаючи сверблячий висип. Цей грибок або дріжджі зазвичай присутні на тілі, але зазвичай не розмножуються настільки, щоб викликати проблему. Цей тип фолікуліту вражає як чоловіків, так і жінок і найчастіше зустрічається у людей від молодого до середнього віку. Люди, які захворіли на це захворювання, також схильні до сильної лупи та себорейного дерматиту.

Певні умови сприяють росту дріжджів. До них належать спека та вологість, тісний одяг, схильність до жирної шкіри, ослаблений імунітет, стрес, втома, надмірна вага, діабет або прийом пероральних антибіотиків, оскільки вони також вбивають ті мікроорганізми, що знаходяться на тілі та запобігають надмірному росту дріжджів. Лікування спрямоване на зменшення надмірного росту дріжджів і причин, що лежать в їх основі. Місцеве лікування включає в себе спеціальні шампуні, креми або таблетки, які борються з грибковими інфекціями.

Інші випадки запалених волосяних фолікулів, класифікованих як бактеріальний фолікуліт, спричинені бактеріями Staphylococcus aureus або pseudomonas aeruginosa, які мешкають у воді. Останній стан, також званий «фолікуліт у гарячій ванні», може інфікувати людей, які користуються басейнами або гідромасажними ваннами, де не вистачає хлору для знищення бактерій. «Фолікуліт у гарячій ванні» зазвичай з’являється протягом одного-трьох днів після контакту з інфікованим середовищем. Оскільки інфекція проникає глибоко в фолікул, це може викликати хворобливі фурункули, а також сверблячі шишки на шкірі. Лікування включає антибіотичні креми або мазі, антисептичні миючі засоби та/або пероральні антибіотики.

Подразнюючий фолікуліт може виникнути в результаті процедур епіляції, які подразнюють волосяні фолікули та викликають вростання волосся. Навколо фолікулів, коли волосся відростає, з’являється свербіж, почервоніння та набряк. Хімічні речовини, що містяться в косметичних кремах і лосьйонах або в препаратах для видалення волосся, також можуть подразнювати волосяні фолікули. Лікування передбачає залишення подразненої ділянки в спокої, поки вона заживає, і уникнення методів видалення волосся (або виконавцыв цих методыв), що спричинили проблему.