Дитячими засобами з SPF дорослим користуватися небажано. Хіба що за відсутності будь-яких інших засобів, за крайньої необхідності. Наприклад, якщо ви неочікувано опинилися на пляжі, а під рукою нічого іншого нема. У такому випадку користуватися дитячим засобом і можна, і треба – або, точніше, доведеться.

Для дитячої шкіри звичайно випускають засоби з фізичними фільтрами – речовинами-наповнювачами, які відбивають або поглинають сонячні промені. Зазвичай це оксид цинку (Zinc Oxidе), який поглинає ультрафіолетове випромінювання, або діоксид титану (Titanium Dioxide), який ультрафіолетове проміння відбиває. Обидві ці речовини непогано захищають від ультрафіолетового випромінювання типу В та добре підходять для недовгочасного перебування на пляжі та просто на відкритому сонці. Захисний шар крему з фізичними фільтрами треба оновлювати через певні проміжки часу – приблизно кожні дві-чотири години. Або частіше – якщо ви відпочиваєте активно: вода та піт змивають такі засоби швидше.

Але засоби, які містять велику кількість фізичних фільтрів утруднюють шкірне дихання та можуть мати “комедогенний ефект” – тобто можуть стати причиною виникнення вугрів. Взагалі, для того, щоб засіб виключно з фізичними фільтрами міг ефективно захистити шкіру дорослої людини від ультрафіолету, треба нанести його стільки, що зовнішньо це буде нагадувати “маску гейші” – білу щільну кірку на шкірі.

І навіть у цьому випадку захисту буде недостатньо. Чому?

Через руйнівну дію ультрафіолетового проміння типу А. Саме воно в основному відповідає за старіння шкіри. Для захисту від UVA фізичних фільтрів недостатньо. Тут потрібна не тільки “корисна хімія”, але й супутні активні антиоксиданти. Найкращими фотозахисними засобами вважаються комплексні засоби на основі фізичних та хімічних фільтрів з добавкою антиоксидантів і вітамінів. Інколи «преміум» продукти містять і складні комплекси, які захищають ДНК.

Хімічні компоненти для фотозахисту також використовують у дитячих засобах. Але дійсно високоефективні та безпечні для дитячої шкіри речовини можуть коштувати дуже дорого. І, у будь-якому випадку, кількість «хімічного захисту» у дитячих сонцезахисних кремах буде недостатнім для дорослої шкіри – з віком регенераційні здатності шкіри слабшають.