Як довго тримається на тілі малюнок хною? Щоб відповісти на це питання, треба зрозуміти, яким саме чином хна забарвлює шкіру.

Кожного дня у глибинних шарах шкіри народжуються нові клітини. Щойно з’явившись, вони випихають вгору клітини старші; що лежать над ними. Ті клітини, які знаходяться на самій поверхні шкіри – поступово висихають, відмирають та утворюють роговий шар. Цей шар покриває майже всю поверхню нашого тіла (крім слизових оболонок, очей тощо) і служить нам захисною мембраною, яка перешкоджає усіляким зловредним мікробам проникати в наш організм. Відмерлі клітини відлущуються та покидають нас, перетворюючись на пил. Ростуть клітини шкіри групами-стовпчиками. Низ такого стовпчику – ті молоді клітини, що щойно з’явилися; верх – ті клітини, що вже ороговіли та відмирають.

Хна містить молекули лавсону – барвника, що споріднений з таніном. Ці молекули настільки малі, що можуть проникати вглиб клітини та її забарвлювати. Потрапляючи на шкіру, ці молекули просочуються вглиб клітин рогового шару, спускаючись униз по групам-стовпчикам. Сусідніми стовпчиками молекули лавсону не цікавляться – саме тому малюнок хною має чіткий та рівний контур, а не розпливається, як ляпка по промокашці.

Хна забарвлює тільки сухі, ороговілі клітини – вона не може забарвити живу, вологу та еластичну шкіру з тонким роговим шаром. Тому на повіках (дуже тонкий роговий шар) хна майже не лишає сліду; а на долонях (товстий шар ороговілих клітин) – вона дає яскравий та насичений колір.

Таким чином, чим товщий роговий шар і чим глибше може до нього проникнути хна (уточнимо, що ми зараз говоримо про натуральну хну) – тим більш насичений колір ви отримаєте і тим довше малюнок буде зберігатися на шкірі.

Найтонший роговий шар у нас на лобі, повіках, щоках, шиї, вухах, шкірі голови, на статевих органах і біля них. Глибина рогового шару на цих ділянках – 6 – 12 клітин. Малюнок хною на них буде бляклим; і у здорової людини буде триматися не більше за тиждень – звичайно від двох до п’яти днів.

На плечах, грудях, спині, сідницях, животі та на верхній частині руки (біцепс) – роговий шар середньої товщини. Звичайно – 12 – 14 клітин. Малюнок на цих ділянках тіла буде помірковано насиченим та яскравим і буде триматися 7 – 10 днів.

Стегна, голені та передпліччя мають роговий шар товщиною у 14 – 18 клітин. На цих ділянках малюнок буде досить темний та втримається скоріш за все протягом 10 – 14 днів.

Найтовстіший роговій шар у нас на кистях рук та ступнях. Він може бути товщиною в 25 – 30 шарів клітин (на долонях – до 50 шарів, а на п’ятках він може осягати глибину у 86 шарів клітин). Хна на п’ястях та ступнях буде мати найбільш насичений колір (до темно-шоколадного) и може триматися біля двох тижнів (а буває й більше).

На товщину рогового шару можуть впливати і зовнішні фактори – наприклад, у людини, що носить сорочку, роговий шар буде тоншим, ніж у людини, яка звикла постійно ходити з голим торсом. Так само й у того, хто всюди ходить босоніж, роговий шар на ступнях буде товщим, ніж у городянина, який звик до м’якого взуття.

Ще на колір хни та на стійкість малюнку може впливати стан здоров’я – і навіть наявність стресу. У здорової та щасливої людини у зазвичай малюнок хною буде яскравішим і більш довговічним.

Замовте хну і самі перевірте!