Кожен майстер епіляції чудово собі уявляє ідеальну пасту для шугарингу. Вона м’яка, добре захоплює волосся, не розтікається, не тане, легко наноситься на шкіру і дає «ідеальний ривок» – у кожного є свій список бажаних якостей. Але наші уявлення та реальність – на жаль! – різні речі. Реальність буває неприязною.

Почнемо з того, що у кожного майстра свої уявлення про, скажімо, м’якість. Те, що для «А» – м’яке, для «Б» – буде надто жорстким. Те, що підійде для одного рівня – не завжди підійде для іншого; навіть різні техніки шугарингу ставлять до пасти різні вимоги. Більше того, бажані якості пасти змінюються залежно від завдання, температури повітря, вологості, типу волосся та маси інших факторів.

І неприязна реальність, а також «піклування» надто приязних маркетологів, змушує нас купляти одне, друге, третє…. І так в нескінченість. Ну, або до кінця виділених на купівлю матеріалу засобів – як кому пощастить. Насправді все набагато простіше та приємніше. Будь-яку пасту можна покращити. І у цій замітці ми хочемо розказати вам, як це зробити.

Паста для шугарингу надто жорстка

Жорстка паста для шугарингу може важко наноситися, втомлювати руки та травмувати шкіру. Якщо ви вже її купили або якщо ви не можете обійтися без її використання (наприклад, ви майстер-початківець або вам доводиться працювати в сильну спеку) – вам треба її «пом’якшити». Це легко. Тут можна згадати давній рекламний слоган: «Просто додай води!».

Додайте до шматочку пасти буквально одну краплю води та розімніть його. Ви отримаєте більш м’який та пластичний склад. Якщо вас результат не влаштує – просто повторіть процедуру. Технічно додати воду можна кількома способами: злегка макнути робочий шматочок пасти у ємність з рідиною (робіть це швидко), побризкати його водою з пульверизатора, злегка змочити у воді пальці та розім’яти вологими пальцями пасту. Можете використовувати навіть спеціальні фірмові розріджувачі для пасти. Проте, склад, що не поступається за якістю покупному легко зробити самостійно, якщо розмішати у воді кілька ложок цукру і краплю кислоти.

Не всі жорсткі пасти вийде розвести. Якщо «ваша» паста не розводиться, візьміть «Шугарекс-Карамель». Ця паста концентрат дуже добре «міксується» з будь-якими можливими засобами.

Ще краще за воду, може працювати спеціальна паста-розріджувач або просто м’яка паста.

 • Додайте до шматочку надмірно жорсткої пасти зовсім трохи пасти-розріджувача.
 • Ретельно розімніть робочий шматочок. Пасти можна «міксувати» прямо на шкірі клієнта.
 • Спробуйте їм попрацювати.
 • Якщо отриманий результат вас не влаштував – повторіть описані вище дії.

Взагалі техніка змішування, «міксування» паст – дуже велике підпомога для майстра. З розумно підібраними двома типами пасти можна отримати практично весь діапазон продуктів для шугарингу. Або зробити тонку настройку пасти практично для будь-якого можливого завдання.

Паста для шугарингу надто м’яка та/або розтікається

Надто м’яка паста, схильна до розтікання може погано захоплювати волосся, обламувати їх, погано відриватися від шкіри та її травмувати, «залипати» – інколи це справжній жах для шугариста. Але й таку пасту можна «приборкати». Правда, рішення тут дещо складніше: вам доведеться змішати дві пасти з різними якостями. М’яку пасту (що розтеклася на тілі та утворила марну солодку пляму) і пасту-стабілізатор. Підбір пасти стабілізатора – дуже відповідальний момент, від її якостей залежить якість всієї процедури. Ми зазвичай використовуємо для цієї мети «Шугарекс-Карамель»: нашу пасту-концентрат, призначену, в тому числі, і для розведення інших паст. Але ви можете спробувати інші марки. Універсальний засіб для виправлення надто м’яких та текучих складів – незамінний інструмент для професіонала. Ми не можемо вам дати точних рекомендацій щодо співвідношення надмірно м’якої та стабілізуючої паст (у кожного свої вимоги до м’якості, кожна марка і тип пасти вимагатимуть своїх пропорцій). Ми можемо тільки запропонувати алгоритм дії (починаючи з того моменту, коли паста у вас залипла):

 • Зніміть зі шкіри стільки скільки зможете тієї пасти, що розтеклася і перенесіть її на рукавичку, на зовнішню сторону п’ясті неробочої руки; пізніше її можна буде або додати до робочого шматочка або просто викинути.
 • Присипте тальком сам «залип» та шкіру довкола нього.
 • Візьміть густу пасту-стабілізатор – шматочок, розміром трохи менше за волоський горіх.
 • Прикладіть пасту-стабілізатор до краю «залипу», «вміксуйте» та знімайте «залип» у напрямку від країв до центру.
 • Якщо «залип» знімається важко і склад «підтікає» – додайте ще трохи пасти-стабілізатора.
 • Попрацюйте отриманою сумішшю з м’якої та густої паст.
 • Якщо працювати все ще не комфортно – додавайте потроху пасту-стабілізатор, доки отриманий результат вас не влаштує. Якщо паста стане надто жорсткою – дивіться вище («Паста для шугарингу надто жорстка»).

Лайфхак: «залип» також можна зняти стрічками для епіляції. Або просто його змити (затим: просушити шкіру серветкою, нанести тальк) і далі працювати більш густим складом.

Щоб зробити пасту «жорсткішою», ви можете змішувати м’яку пасту и пасту-стабілізатор ще перед початком роботи. За якийсь час ви випрацюєте необхідні для ваших завдань пропорції; а ще трохи досвіду – і ви зможете «на око» варіювати рецепт «міксу» в залежності від температури, вологості та наявної задачі. У нас є зовсім «секретні секретики» та авторські напрацювання що до змішування паст, якими ми з задоволенням ділимося на навчанні.

Паста для шугарингу швидко «забивається» волоссям та лусочками шкіри

Інколи паста для шугарингу «забивається» вирваним волоссям та відлущеними лусочками шкіри; втрачає необхідну для роботи пластичність та не наноситься належним чином на тіло. Це відбувається звичайно на великих поверхнях тіла за сильної “волохатості” та якщо волосся надто довге і немає можливості його підстригти.

Насправді є дуже важливим не пропустити пункт «підстрижи клієнта»: якщо волосся густе та довше за 0,5-0,7 см. – воно може забивати пасту. Але бувають різні ситуації: ножиці можуть, наприклад, почати жити власним життям та опинитися поза зоною досяжності. Що тоді робити?

Є два способи вийти з ситуації:

 1. Зробити процедуру у два етапи. Пройти епільовану зону перший раз, знявши максимально можливу кількість волосся; і, затим, вдруге, взявши новий шматочок пасти та видаляючи ним те волосся, що залишилося після першого проходу. Просто міняйте шматочки пасти по міре їх забивання «біологічним матеріалом».
 2. Можна кожного разу «реанімувати» робочий шматочок, коли він заб’ється. Нанесіть його на тіло так, щоб робоча – незабита – частина пасти лишилася на шкірі; а забиту волоссям частину видаліть та замініть свіжою (додавайте пасту трохи м’якшу, ніж та, якою ви працюєте). Повторювати операцію можна багато разів, доки склад буде зберігати робочі властивості.

Зверніть увагу, що якщо вам треба з якоїсь причини економити пасту для шугарингу – краще вибрати другий варіант.  

Є способи, завдяки яким паста менше забивається. Наприклад, допомагає нагрів пасти та раціональне використання тальку (тальк бажано використовувати тільки в зонах найбільшого потовиділення).

Паста втрачає пластичність та швидко твердіє

Якщо паста мало пластична і просто швидко твердіє при роботі – це критичний недолік и вам варто подумати про підбір більш пластичного матеріалу.

Але ви можете її використати:

 • Нагріваючи пасту до температури тіла (особливо в зоні бікіні або під пахвами).
 • Розводячи її розріджувачами для паст (наприклад, Shugarex Універсал SP), безспиртовими тоніками, або навіть водою.
 • «Міксуючи» с зовсім м’якими пастами, особливо коли працюєте з руками або ногами.
 • Використовуючи тальк (тільки в зоні бікіні, під пахвами, на обличчі).

Паста для шугаринга «зіпсувалася»: зацукрувалася

Зазвичай таке відбувається зі слабо стабілізованими або непрофесійними пастами. Але це нескладно виправити: ви можете «переварити» пасту, нагріваючи її на будь-який спосіб. Наприклад:

 • Помістіть пасту у мікрохвильову піч та нагрівайте її протягом 30 секунд.
 • Якщо паста розплавилася, ретельно її перемішайте; якщо не розплавилася – нагрійте ще протягом 30 секунд (и повторюйте такі короткострокові нагріви, доки вона не розплавиться).
 • Перемішану пасту нагрійте ще раз.
 • Якщо після цього нагріву паста не стала однорідною, перемішайте та нагрійте її ще раз (і повторюйте перемішування/нагрів до отримання однорідного складу).

Також ви можете для нагріву пасти скористатися з газової або електричної плити, якщо переллєте пасту у металічну ємність або поставите її на парову баню. Нагрівати пасту треба на повільному вогні, практично до кипіння і постійно перемішуючи.

Після цієї алхімії ви зможете користуватися вашою пастою, як новою. А якщо вона зацукрується знову.… Ну, ви вже знаєте, що робити.

Паста для шугарингу «зіпсувалася»: розшарувалася

Паста може розшаровуватися при наявності решток кислоти та неповній інверсії інгредієнтів: тобто, якщо паста містить надмірну кислоту і/або рецептура не збалансована. Цукрові склади можуть бути гігроскопічними та вбирати вологу, через що їх верхній шар розсичується. Такого часто зазнає, наприклад, домашня паста-«самоварка». Розшарування недостатньо стабілізованої пасти також може статися при порушенні умов зберігання: якщо паста стояла у нещільно закритій банці; зберігалася за занадто високої температури та/або при надмірній вологості. Строк зберігання паст у екстремальних умовах неминуче скорочується. Чи варто реанімувати такий продукт? Якщо вологи у пасті більше за певний процент (на око це виявити складно, практично нереально), то є можливим бактеріальне запліднення складу, дещо стримуване, правда, насиченим цукровим розчином. І якщо ви бачите ознаки цвітіння та бродіння – не сумнівайтеся ані секунди, рішуче позбудьтеся зіпсованого продукту.

Що робити, коли не можна, але дуже треба? Коли ви раптом опинилися на “безлюдному острові”… або перед перспективою нагального і неочікуваного побачення с Тим Самим Принцем – і ніякого іншого засобу для видалення волосся не знайти.

Якщо паста розшарувалася незначно, просто верхній її шар став трохи більш м’яким й текучим – повільно доведіть склад до кипіння. Робіть це в кілька етапів, регулярно перемішуючи. Потім остудіть і спробуйте пастою попрацювати. Якщо вона ще недостатньо густа – нагрійте її ще раз.

А що робити, якщо на поверхні пасти вже не просто трішки м’якувата речовина, а практично вода? Якщо рідини не більше чверті от об’єму пасти, видаліть її ложкою або іншим підручним інструментом; промокніть тканинною серветкою. І затим повільно нагрійте до кипіння –  перемішайте – охолодіть – протестуйте (повторюючи процес за необхідності). І, використовуючи розшаровану пасту, не забувайте про обробку антисептичними засобами як перед процедурою так и після неї!