Шугаринг – це традиційний та екологічний метод видалення волосся, який базується на використанні спеціальних липких паст на основі цукру. Незалежно від назви – паста для шугарингу, паста для цукрової епіляції, фітосмола або цукрова паста – принцип їх дії залишається однаковим. Паста наноситься на шкіру, завдяки своїй липкості міцно захоплює волоски, а потім майстер робить швидкий рух та видаляє волосся разом з корінням. Хоча опис може звучати тривожно, з досвідченим майстром та якісною пастою процедура майже не болюча.

Цукрова епіляція демонструє високу ефективність, оскільки вона видаляє волосся будь-якого типу (включаючи пушкове) та будь-якого кольору. При регулярному використанні цей метод також сильно зменшує загальну кількість волосся на тілі, майже до повної його відсутності.

Існують дві основні техніки шугарингу: бандажна та мануальна. Бандажна техніка включає нагрівання пасти та нанесення її на шкіру за допомогою шпателя. На шар пасти накладається тканинна стрічка, яка потім відривається від тіла разом із пастою та волоссям. Цей спосіб простий і ідеально підходить для обробки великих та рівних поверхонь, таких як ноги, наприклад.

Мануальна техніка, яка є незамінною для обробки складних рельєфних ділянок та чутливої шкіри – як-от обличчя, зона бікіні або підпахви. При цій техніці майстер формує невелику кульку пасти, наносить її на шкіру та відриває разом з волоссям, використовуючи лише пальці. Такий шугаринг демонструє найвищу ефективність у видаленні волосся з під пахвами та зони бікіні, перевершуючи всі інші методи епіляції. Проте цей метод досить складний та вимагає професійного навчання, а також багато практики, щоб використовувати його належним чином.

Шугаринг – це більш натуральна та менш болюча альтернатива іншим методам видалення волосся. Завдяки його унікальним властивостям та високій ефективності, шугаринг стає все більш популярним в світі краси та естетики. Покладаючись на досвідчених майстрів та правильну техніку, ви зможете насолоджуватися гладкою та бездоганною шкірою без зайвих зусиль, болю та надмірних витрат часу.

Як же проходить процедура шугарингу?

Роздивимось це на прикладі мануальної техніки:

  • Процедура проводиться на чистій шкірі – видалення волосся разом з корінням порушує цілісність шкіряного покрову, що підвищує ризик попадання в організм інфекції. Варто при роботі з клієнтом використовувати гумові рукавички.
  • На чисту, суху шкіру наноситься паста для шугарингу – зазвичай проти росту волосся, але в окремих випадках (складний рельєф тіла, перехідні зони) – можливе нанесення, згідне з напрямком росту. Паста розподіляється по шкірі рівномірним шаром, тип и консистенцію пасти кожний майстер вибирає в залежності від наявної мети і зовнішніх умов (наприклад, температури повітря).
  • Після нанесення пасти, вона відривається від шкіри разом з волоссям різким та швидким рухом, скерованим паралельно поверхні тіла. Будьте уважні – недосвідчений майстер може травмувати клієнта: пошкодити верхній шар шкіри або суміжні слизові оболонки, залишити синці чи подразнення.
  • При правильному проведенні процедура не займає багато часу, – наприклад, видалення волосся з зони бікіні займає 10 – 15 хвилин.
  • Можливо після власне шугарингу доведеться додатково, вручну, видалити ті волосини, що повростали в тіло.
  • Після закінчення процедури треба промитися теплою водою і обробити шкіру антисептиком. Не завадить спеціальне мило для інтимної гігієни. Також шкіру можна обробити тальком – для зменшення потовиділення (піт може викликати подразнення).
  • Якщо є механічні ушкодження шкіри (наприклад, після видалення волосин, що повростали) – треба обробити їх антисептиком на зразок «Мірамістіну».
  • Після шугарингу бажано деякий час (не менше, ніж добу, а при ніжній чи проблемній шкірі – більше) утримуватись від відвідування тренувань, від басейну, купання в річці або в морі, сауни, від сексу.
  • Процедуру звичайно проводять регулярно – так шугаринг дає максимальний ефект. Перерва між повторами процедури має складати не менше, ніж два тижні – за цей час волосся встигає відрости до достатньої довжини, при якій паста для шугарингу може його захопити і видалити.

Бандажна техніка «працює» так само; за винятком того, що паста наноситься розігрітою (у воскоплаві, на паровій бані або у мікрохвильовій пічці) та за допомогою шпателя. У цьому випадку нанесення відбувається за напрямком росту волосся. Потім на пасту наклеюється стрічка з тканини, яка різким рухом, скерованим паралельно поверхні тіла, відривається від шкіри разом із пастою та волоссям. Догляд після процедури такий самий, як і після видалення волосся за допомогою мануальної техніки.

Отже, досвідчений майстер шугарингу проводить процедуру, дотримуючись кожної деталі інструкції. Дуже важливо, щоб майстер мав відповідні навички, оскільки неправильний рух може призвести до травмування шкіри або незадовільного результату. Процедура шугарингу займає небагато часу, і дуже швидко ви можете насолоджуватися гладкою шкірою без колючих пеньків, подразнень та опіків. Щоб досягти максимального та стійкого результату, шугаринг слід проводити регулярно, щомісяця.