Бактерії – це одноклітинні мікроорганізми, які мають ознаки як рослин, так і тварин. Мікроорганізм — це будь-який організм мікроскопічного або субмікроскопічного розміру. Деякі бактерії шкідливі, а деякі нешкідливі. Бактерії можуть існувати майже будь-де: на шкірі, у воді, у повітрі, у гниючій речовині, на поверхнях навколишнього середовища, у виділеннях тіла, на одязі чи під краєм нігтів. Бактерії настільки малі, що їх можна побачити лише за допомогою мікроскопа.

Види бактерій

Існують тисячі різних видів бактерій, які діляться на два основні типи: патогенні та непатогенні. Більшість бактерій непатогенні; іншими словами, це нешкідливі організми, які можуть виконувати корисні функції. З ними безпечно контактувати, оскільки вони не викликають хвороб або шкоди. Наприклад, непатогенні бактерії використовуються для виготовлення йогурту, сиру та деяких ліків. В організмі людини непатогенні бактерії допомагають організму розщеплювати їжу та захищатися від інфекції, стимулювати імунну систему.

Патогенні бактерії – це шкідливі мікроорганізми, які можуть спричинити захворювання або інфекцію в організмі людини, коли вони проникають в організм. Салони краси повинні постійно дотримуватися суворих стандартів очищення та дезінфекції, щоб запобігти поширенню патогенних мікроорганізми. Надзвичайно важливо, щоб косметологи вивчали правильні методи боротьби з інфекціями.

Класифікація патогенних бактерій

Бактерії мають чітку форму, яка допомагає їх ідентифікувати. Патогенні бактерії класифікуються, як описано нижче:

  • Коки (Cocci) — бактерії округлої форми, які з’являються поодиноко (поодинці) або групами.
  • Стафілококи (Staphylococci) — це гноєтворні бактерії, які ростуть у скупченнях, як грона винограду. Вони викликають абсцеси, гнійнички і фурункули. Деякі типи стафілококів можуть не викликати інфекції у здорових людей, а інші можуть бути смертельними.
  • Стрептококи (Streptococci) — гноєтворні бактерії, розташовані вигнутими лініями, що нагадують нитку намистин. Вони викликають такі інфекції, як ангіна та зараження крові.
  • Диплококи (Diplococci) — кулясті бактерії, які ростуть парами і викликають такі захворювання, як пневмонія.
  • Бацили (Bacilli) — це короткі бактерії паличкоподібної форми. Вони є найпоширенішими бактеріями і викликають такі захворювання, як правець, черевний тиф, туберкульоз і дифтерія.
  • Спірили (Spirilla) — спіралеподібні або штопороподібні бактерії. Вони поділяються на підгрупи, наприклад: сифіліс, захворювання, що передається статевим шляхом, і хвороба Лайма.

Рух бактерій

Різні бактерії рухаються по-різному; моторика – це термін, який використовується для опису саморуху. Коки рідко демонструють рухливість і зазвичай передаються в повітрі, пилу або в речовині, в якій вони осідають. І бацили, і спірили здатні рухатися та використовувати тонкі, схожі на волосинки відростки, які називаються ворсинками. Вони набагато коротші за джгутики і потребують використання більших зусиль для руху. І джгутики, і ворсинки рухають мікроорганізми, але рух у них різний. Джгутики рухаються змієподібно, а ворсинки — гребками.