Гнійнички після шугарингу: причини та способи профілактики

Pustules After Sugaring

Причини появи гнійничків після шугарингу та способи боротьби з ними – це, мабуть, у наш час найбільш розповсюджений міф про шугаринг. Або міфи – тому що кількість версій про виникнення та зникнення цих горезвісних гнійничків (і часто версій досить комічних) впевнено наближається до нескінченості.

Отже, звідки беруться гнійнички після шугарингу?

Є тільки дві причини їх виникнення.

По-перше – це вросле волосся (найбільш розповсюджена причина).

По-друге – інфекція, яка була занесеною у порожнину, що залишилася після видалення волосини.

Вросла волосина – це волосина, яка замість того, щоб слухняно бути видаленою разом з коренем – обламалася. Загострений кінчик обломленої волосини, який залишився попід шкірою, подразнює її. У відповідь на подразнення – з’являється запалення, яке на вигляд подібне до червоного прищика. А якщо всередину цього прища потрапляє інфекція (наприклад, пролазять золотисті стафілококи, які живуть у нас на шкірі) – прищ стає гнійним. Це вже фолікуліт.

Через що з’являється вросле волосся? Основна причина – неправильна техніка шугарингу (дарма ми це написали, тепер ви нас не полюбите). Є й інші причини – волосся може бути обламаним обтислим одягом, наприклад, але до шугарингу ці причини мають досить далеке відношення.

Що з врослим волоссям робити? Версій багато. Засобів – теж. Засоби (різноманітні гелі або лосьйони після шугарингу) можуть до певної міри пом’якшити симптоми, причину вони не приберуть. Лосьйон з антисептиком знищить якусь кількість стафілококів та знизить ймовірність нагноєння. Лосьйон з анестетиком – зменшить або прибере больові відчуття. Але суті це не змінить: якщо вам кажуть, що «гнійнички» з’являються через те, що ви забули «закрити» процедуру правильним лосьйоном – вам просто намагаються продати лосьйон. З врослим волосся не треба нічого робити, якщо ви вмієте його не робити.

Інфекція – тут набагато складніше. Вона може потрапити у волосяний канал, якщо не виконані найпростіші вимоги гігієни. Наприклад, клієнтка не може помитися до/після процедури. Якщо в салоні немає душу – лосьйон з антисептиком, звісно, буде дуже до речі. Але чистий антисептик (спирт, карболка, мірамістин, лінкомістин тощо) впорається набагато краще. Знов таки, треба враховувати, що дотримання правил гігієни сильно залежить також від клієнтки: якщо клієнтка за годину після процедури побігла у спортзал, басейн, сауну або на побачення з бурхливим сексом у кінці – ризик появи гнійничків дуже сильно збільшується. Обов’язково розповідайте клієнткам що можна, а чого не можна робити після шугарингу.

Отже: правильна техніка видалення волосся та гігієна – лише ці два базові засоби дійсно ефективні проти появи цих жахливих гнійничків. Решта – безсоромний маркетинг.