Відповідь однозначна – “так”. Сонцезахисні засоби треба використовувати щодня – якщо, звісно, ви хочете зберегти свою шкіру молодою і здоровою якомога довше. Вже практично не викликає сумніву щоденне використання захисту від сонця влітку; ми навіть не будемо на цьому зупинятися. Але що робити у «прохолодний сезон», коли сонце здається менш активним? Чи треба використовувати сонцезахисні засоби восени, взимку?

За призначенням SPF-засоби можна розділити на дві групи:

  • Для цільового використання: пляж, гори, активне сонце, захист після травмуючої косметичної процедури (пілінги, дермабразія, лазерні технології тощо).
  • Повсякденне, регулярне, профілактичне використання.

SPF-засоби для цільового використання, для перебування на «відкритому» сонці, необхідні як для захисту від агресивного ультрафіолетового випромінювання типу В (яке впливає на поверхневий шар шкіри та може спричиняти опіки, переродження клітин епідермісу, і навіть рак), так і від УФ-променів типу А (які впливають на більш глибинні шари шкіри – аж до дермального шару – і стають причиною фотостаріння). Тим, хто перебуває на палючому, «відкритому» сонці потрібен максимальний захист – від 50SPF. До речі, якщо ви “добра” загораєте, швидко стаєте “шоколадкою” – це не значить, що захист від сонця вам не потрібен, це каже тільки про те, що на відкритому сонці ви можете перебувати без наслідків трохи довше, ніж люди з іншим фототипом шкіри. І враховуйте, що модні креми з фітомеланіном трохи збільшать допустимий час перебування на сонці, але від UVA (ультрафіолету типу A) не захистять.

Друга група сонцезахисних засобів – для повсякденного використання – може мати SPF від 4-10 до 30-50 одиниць. Те, який SPF вам треба вибрати – залежить від сезону, місця проживання (чим вище над рівнем моря – тим більший потрібен SPF), стану шкіри (наявність пігментації, куперозу тощо) та віку (чим ми старші – тим уважніше мусимо вибирати засоби для догляду). Інколи у професійній косметиці вказують SPF 4-6 одиниць. Це каже про присутність у рецептурі натуральних компонентів, що мають сонцезахисні властивості. Але зазвичай такого рівня захисту не достатньо. А от у комбінації з декоративною косметикою з SPF («просунуті» марки створюють “декоративку” з відбиваючими світло частками та хімічними фільтрами у тональних основах), такий професійний крем цілком може виручити у несонячний сезон. Сумарне значення SPF похмурого дня повинно бути біля 8-12 одиниць, причому як мінімум один з цих засобів повинен мати широкий спектр дії та захищати від UVA. Така комбінація також може бути дуже вдалою, якщо звичайні «цільові» сонцезахисні засоби «перевантажують» вашу шкіру та ви їх погано переносите.

У наш час підібрати засіб з SPF для регулярного використання просто – такі засоби є практично у кожній професійній лінійці косметики. Звертати увагу треба на склад і текстуру. Дуже бажано робити тести. Детальний «розбір» складів сонцезахисної косметики ви можете знайти у Юлії Гагаріної. А якщо у вас все ж виникають складнощі – вам варто звернутися до кваліфікованого косметолога: він вам підбере необхідні засоби та пояснить як їх використовувати.

Previous articleЧи варто користуватись дитячими засобами з SPF?
Next articleСвіт у нас на волосині або Біом нашого волосся