Американські лікарі Джонатан Трагер з Нью-Йорку та Дуглас Кресс з Пенсільванії ще у 2006 році проаналізували методи видалення лобкового волосся, їх переваги та недоліки («Pubic Hair Removal – Pearls and Pitfalls» у «Journal of Pediatric and Adolescent Gynecology; №19»). Ми хочемо поділитися з вами їхньою роботою – додавши деякі свої коментарі (вони будуть виділені італіком).

Гоління звичайною бритвою

Переваги: дешево і знімає волосся упритул до шкіри. Ми б додали, що ще однією вагомою перевагою цього методу є його простота.

Недоліки: гоління викликає подразнення шкіри; звичайно стає причиною фолікуліту (який, у свою чергу, має своєю причиною вросле волосся); може переносити інфекцію з однієї ділянки шкіри на іншу; також можливі порізи (хоча сучасні безпечні бритви зменшують ризик їх появи до мінімуму). Також варто додати, що гладкість шкіри у випадку гоління є лише візуальною – за кілька годин волосся починає відростати й колотися.

Гоління електричною бритвою

Переваги: рідше за звичайну бритву викликає подразнення (хоча це залежить від бритви та індивідуальних властивостей шкіри); американці вважають спеціально розроблені для гоління зони бікіні електробритви ідеальним рішенням для самостійного видалення волосся в інтимній зоні.

Недоліки: гоління електричною бритвою інколи викликає подразнення шкіри; стає причиною фолікуліту (врослого волосся); може переносити інфекцію з однієї ділянки шкіри на іншу. Гладкість шкіри – як і у випадку звичайної бритви – лише візуальна.

Тримінгування

Переваги: ризик появи подразнення найменший серед усіх методів видалення лобкового волосся.

Недоліки: тример, фактично, волосся не видаляє, але лише підстригає.

Віск

Переваги: гладка шкіра – і візуально, і на дотик; довготривалий (4-6 тижнів) ефект.

Недоліки: процедура досить болюча; може спричиняти опіки; звичайно стає причиною фолікуліту (врослого волосся, яке може призвести до фолікуліту); може переносити інфекцію з однієї ділянки шкіри на іншу (як на нас – дуже малоймовірно при дотриманні технології та вимог гігієни).

Шугаринг

Переваги: гладка шкіра – і візуально, і на дотик; довготривалий (4-6 тижнів) ефект; менший ризик виникнення подразнень та опіків (пасти для шугарингу зазвичай не потребують підігріву). При певній регулярності помітно зменшує кількість волосся.

Недоліки: може спричиняти фолікуліт (малоймовірно при дотриманні технології та гігієнічних вимог); може переносити інфекцію з однієї ділянки шкіри на іншу (як на нас – дуже малоймовірно при дотриманні технології та вимог гігієни; на додаток значна кількість цукрових паст має бактерицидні – або, щонайменше, несприятливі для росту бактерій – властивості); може бути менш ефективна за віск (процедура шугарингу, проведена кваліфікованим майстром буде завжди більш ефективною за віск – при дотриманні технології шугаринг не обламує волосся і, отже, не викликає появу врослого волосся; твердження авторів статті може мати під собою підстави тільки при порівнянні воскової епіляції з шугарингом, виконаним невмілим та недосвідченим майстром).

Вищипування за допомогою пінцету

Переваги: ефект, більш довготривалий за гоління. Видаляє волосся так само ефективно, як шугаринг.

Недоліки: болюче; може викликати фолікуліт та подразнення (малоймовірно, як на нас); дуже трудомістка та довготривала процедура.

Хімічні депілятори

Переваги: більш довготривалий за гоління ефект.

Недоліки: небезпечно використовувати поблизу слизових; може викликати сильне подразнення шкіри та хімічні опіки. Також хімічні депілятори не видаляють корені волосся (на відміну від шугарингу, пінцету або, у певній мірі, воску) і волосся досить швидко починає знову відростати; при чому – зважаючи на те, що такі депілятори впливають і на поверхневі шари шкіри – волосся може вростати і ставати причиною фолікуліту.

Механічні епілятори

Переваги: більш довготривалий за гоління ефект.

Недоліки: може бути дуже болючим і викликати подразнення. Часто обламує волосся та стає причиною його вростання та фолікуліту.

Електрична епіляція

Переваги: найбільш довготривалий ефект (фактично, електроепіляція, вбиваючи корінь волосини, знищує її назавжди).

Недоліки: досить дорогий, кропіткий та довготривалий метод; може викликати подразнення; може залишати шрами; інколи впливає на пігментацію шкіри.

Лазерна епіляція

Переваги: широко доступна; частково викорінює волосся і назавжди зменшує їх кількість.

Недоліки: досить дорогий метод; потребує додаткового догляду за проепільованою зоною; може залишати шрами та впливати на пігментацію шкіри. Метод має високі вимоги до оператора. Також лазерна епіляція може спричиняти опіки. Крім того, лазер не впливає на світле та пушкове волосся.

***

Отже, вибирайте свій метод – але свідомо. Також нагадаємо, що кваліфікований косметолог завжди дасть вам обґрунтовану рекомендацію що до того, який спосіб видалення волосся буде для вас найбільш безпечним та ефективним.

Previous articleРеакція на “чорну хну” – що робити і як зменшити ризик її появи
Next articleКосметика з білою етикеткою