Ми не любимо виставки, але ми любимо виставки. Любимо за унікальні та дивовижні відкриття. На Інтершармі-2019 ми відкрили, наприклад, чарівну панночку-шугар’є (з належним чином розчесаними брівками та штучно надутими губками), яка.… Але тут потрібно трохи передісторії.

Передісторія завжди відбувається під час шугарингу. А іноді не відбувається. Тому що після правильно проведеної процедури звичайно жодна спеціальна після-обробка не потрібна. Достатньо звичайної «гігієнічної» обробки – просто кажучи, найзвичайнішого миття. Якщо шугаринг проведений коректно, волосся видалено акуратно і не обламане, шкірний покрив не ушкоджено – жодної реакції (запалення, подразнення, прищиків, гнійничків тощо) після шугарингу бути не повинно. Єдине завдання, яке залишається – це змити залишки цукрової пасти та утримувати проепільовану зону у чистоті. Мило та вода чудово справляються – і кращого засобу людство ще не винайшло.

Але крім «звичайно» – буває ще й «незвичайно». І для таких «незвичайно» як раз призначені більшість засобів «після шугарингу». Наприклад, паста викликає подразнення (через додані барвники, ароматизатори тощо) – потрібна SOS-пудра або «проти-подразнювальний» гель. Майстер не вміє робити шугаринг (ще б пак, після триденних курсів) – і потрібен спеціальний гель «від вростання волосся». Маркетинг та мистецтво продажу!

Звісно, не всі нестандартні ситуації трапляються через пасту або невміння майстра. Буває ніжна шкіра, на якій дуже легко виникають подразнення. Буває вросле волосся з причин, що шугарингу ніяк не стосуються. Бувають запалення и подразнення шкіри, які викликані активним потовиділенням у спеку. Бувають ситуації, коли клієнтка не може помитися перед шугарингом і після нього.

Саме така ситуація трапляється на виставках. Модель, на якій показують шугаринг і тестують пасту, помитися не може. І для того, щоб згодом на проепільованій зоні не виникло проблем – після шугарингу потрібна додаткова обробка. Шугаринг, видаляючи волосину, залишає відкритими волосяні каналі – і в них можуть проникати патогенні та умовно-патогенні мікроорганізми. Викликаючи усілякі ускладнення: від подразнення (імунна реакція, за суттю) до гнійних запалень (може викликати золотистий стафілокок, потрапивши під шкіру). І завдання майстра у такій «негігієнічній» ситуації – максимально зменшити ризик виникнення неприємностей після процедури. Шляхом знищення максимальної кількості шкідливих мікроорганізмів у проепільованій зоні.

Для цього проепільовану зону обробляють антисептиками.

Для максимально ефективного знищення патогенної фауни та флори бажано використовувати препарат максимально широкого спектру дії. Ми з цією метою використовуємо «Мірамістин» – або препарати, що його містять.

Мірамістин з’явився завдяки радянській програмі освоєння космосу, у рамках проекту «Космічні біотехнології». Космонавти потребували антисептичний препарат максимально широкого спектру дії – в умовах космічного апарату, при постійній температурі 22-23 градуси, бактерії та гриби росли як на дріжджах. Рішення знайшли у Кримському медичному інституті: А. П. Рудько у 1970-х синтезувала мірамістин, а затим, при активній участі професора Ю. С. Кривошеїна, довела його до клінічних випробувань. БХ-14 – так називали тоді новий препарат – було випробувано на людях у 1980-х; а на початку дев’яностих розробку препарату було закінчено. Результатом став чудовий і унікальний антисептик під назвою мірамістин. Він знищує бактерії, віруси, гриби – і він може впоратися навіть з тими бактеріями, які випрацювали в себе опірність до антибіотиків. Він не викликає алергії та не має побічних ефектів (його можна застосовувати і дітям, і вагітним). Крім того, він має дуже цікаву додаткову дію: посилює імунітет. І вже протягом кількох десятиліть мірамістин використовують практично в усіх галузях медицини.

Раніше ми використовували в основному аптечну мазь «Мірамістин-Дарниця»; але зараз перейшли на «Лінкомістин»: це мірамістин у водному або спиртовому розчинах. У «Лінкомістині» навіть міститься більше міромістину, ніж у «Мірамістині-Дарниця»: 0,1% проти 0,05% у мазі. Чудовий антисептичний засіб.

І ось (повернемося до нашої виставкової історії), після того, як ми зробили моделі шугаринг, ми обробили їй проепільовану зону «Лінкомістином». І панночка-шугар’є підняла свої неймовірні брівки і томливо спитала: «А що це?». Ми пояснили. З подробицями. І панночка надула свої губки та осяяла нас світлом своєї небесної, незатьмареної мудрості: «Ви що, не знаєте, що треба обробляти засобами після шугарингу?» – презирливо спитала вона і гордо віддалилася.

І тут ми зрозуміли: прекрасний лицар Показуш де Інстаграм у сяючому золотом обладунку остаточно і безповоротно загнав злобних Гігієну і Антисептику під плінтус своїм інкрустованим стразами списом.

Ми нічого не маємо проти засобів «після шугарингу» (тим більше що багато з них містять антисептики у тому або інакшому вигляді). Вони мусять бути: іноді треба зняти подразнення на ніжній шкірі; іноді треба обробити шкіру у спеку тальком, щоб уникнути подразнення від надмірного потіння…. Буває, що клієнтам необхідний додатковий догляд, пов’язаний з індивідуальними властивостями шкіри – але це вже царина не стільки шугарингу, скільки загальної косметології. В роботі майстра шугарингу (шугаристки – як тепер модно казати) трапляються дуже різні ситуації. І відсутність у салоні можливості помитися (звісно, унікально, коли місце, у якому роблять шугаринг, не відповідає елементарнім гігієнічним стандартам) – одна з найбільш розповсюджених ситуацій у наш час. Нанесення антисептику у таких обставинах – річ критично важлива.

І медичний антисептик буде за таких умов набагато ефективнішим, ніж будь-який (так, навіть самий чудодійний) гель або SOS-пудра. Тим більше що в косметичних засобах звичайно не використовують лікувальні речовини. Тому що кожний засіб, що містить офіційно визнану лікувальну речовину стає ліками. І потребує клінічних досліджень, додаткових узгоджень у МОЗ та величезної кількості іншої дорогої бюрократичної тяганини. Тому у питаннях антисептики ми воліємо покладатися на медичні препарати з перевіреною та доведеною ефективністю. А засоби, що містять мірамістин (такі, як «Мірамістин-Дарниця» або «Лінкомістин») – одні з найкращих.

Previous articleКоротка історія антибіотиків
Next articleПротипоказання до шугарингу