Який ефект має дати цукрова епіляція? Які проблеми можуть виникнути після шугарінгу? І чого не може статися після шугарінгу – або ж які існують міфи про наслідки цукрової епіляції? Це варто знати не тільки майстрам, але й усім, хто робить собі цю процедуру.

Почнемо з того, шкіра ви маєте відчувати після шугарінгу.  Ефект після процедури проявляється не відразу. Епіляція все ж таки травмує шкіру (будь яка епіляція, не тільки шугарінг). Тому протягом приблизно доби вам доведеться дотримуватись певних правил і обмежень. Але за двадцять чотири години наступить бажаний результат (тут важливо відмітити, що позитивний ефект шугарінгу проявляється у повній мірі за регулярного повторення процедури). У вас буде гладка, ніжна, шовковиста шкіра без єдиної волосинки.

Це, звісно, якщо процедура пройшла успішно. А успішно вона, на жаль, проходить не завжди. Причин невдалого шугарінгу може бути декілька.

 • Некомпетентність майстра.
 • Невідповідні санітарні умови там, де ви проходили процедуру.
 • Наявність у вас протипоказань до шугарінгу.
 • Недотримання правил догляду за проепільованою зоною.
 • Використання низькоякісних матеріалів.

Найбільш частою причиною виникнення проблем, пов’язаних з шугарінгом, на жаль є некомпетентність майстра. Найбільш рідкою – неякісні матеріали. Є, звісно, пасти з такими додатками, що можуть спричинити алергію, але більшість наявних на українському ринку професійних паст цілком відповідають стандартам якості та безпеки.

Тому ключове питання шугарінгу – вибір компетентного майстра. Зрозуміло, що складно оцінити кваліфікацію спеціаліста з першого погляду, але є кілька моментів, які зменшать ймовірність зіткнення з недобросовісним «майстром».

Бажано, щоб ваш майстер шугарінгу:

 • Мав диплом косметолога державного зразка (і не соромтеся питати про наявність такого диплому; шугарінг – косметологічна процедура і ті, хто робить шугарінг, повинні мати такий документ).
 • Навчався шугарінгу на повноцінних курсах, а не на одно- чи трьохденних рекламних акціях і не на фабриках дипломів.
 • Дотримувався необхідних гігієнічних вимог – якщо там, де роблять шугарінг брудно; якщо майстер не надає можливості промити проепільовану зону; якщо у тому ж приміщенні, де роблять шугарінг, одночасно стрижуть або роблять манікюр і педикюр – це серйозний привід задуматися.

І, звісно, головною ознакою компетентності/некомпетентності майстра є проблеми, які виникають після шугарінгу і вміння майстра з цими проблемами впоратися.

Так які ж проблеми можуть у вас виникнути після епіляції? Які «побічні ефекти» лише легкий дискомфорт, а які – привід для непокою? Про це ми вам зараз розкажемо.

Шугарінг – як і будь-який інший метод видалення волосся – впливає на шкіру. Скоріш за все, після процедури ви відмітите почервоніння шкіри та підвищення її чутливості; може навіть легкий свербіж і подразнення. Ці відчуття можуть зберігатися від півгодини до дванадцяти годин. Цей час залежить від проепільованої зони, стану шкіри та волосся, індивідуальних властивостей та загального стану здоров’я особи. І якщо протягом доби описані «симптоми» зникають – все гаразд. В цілому здорова шкіра після коректно проведеної процедури має повністю відновитися протягом доби. І за двадцять чотири години після шугарінгу ви матимете у проепільованій зоні гладеньку шкіра натурального кольору, без наривів, прищів, почервоніння, подразнень, висипань, пухлин і механічних ушкоджень.

Якщо ж щось зі згаданих неприємних наслідків має місце, вам варто звернутися або до майстра, який вам проводив вам процедуру (а можливо і до компетентнішого майстра – якщо ваш майстер не здатен вирішити проблему), або до лікаря.

У яких випадках треба звертатися до майстра, який робив вам шугарінг:

 • Почервоніння шкіри у проепільованій зоні не проходить протягом доби.
 • Подразнення у проепільованій зоні не проходить протягом доби.
 • За добу після епіляції у проепільованій зоні зберігається підвищена чутливість.
 • Проепільоване місце свербить та чухається.
 • Після епіляції у проепільованій зоні залишаються прищі, червоні крапки або червоні висипання (скоріш за все, це вросле волосся; і якщо таких прищиків багато – вам варто звернутися до більш компетентного майстра ніж той, що робив вам епіляцію).

У яких випадках треба звертатися до лікаря:

 • У проепільованій зоні виникають пухлини.
 • У проепільованій зоні виникають гнійні нариви.
 • Після епіляції у вас залишилися серйозні механічні ушкодження (криваві садна, надрив статевої губи, відірвані бородавки тощо) – хоча у цьому випадку ви маєте повне право звернутися не тільки до лікаря, але й у суд.

Але ми маємо надію, що жодна з цих проблем у вас не виникне. Більш того, у себе в студії ми працюємо так, щоб у наших клієнтів подібні проблеми просто не виникали. Ми впевнені, що в Україні є багато компетентних, кваліфікованих, досвідчених та знаючих майстрів шугарінгу – і ми віримо, що ви обов’язково знайдете свого майстра. І ваша шкіра буде завжди здоровою, охайною, гладенькою та шовковистою.

Previous articleЯк малюють біотату-браслет
Next articleЖахлива краса: танські красуні з розкішними брівками