Незважаючи на численні попередження про небезпечність PPD/урзолу, люди продовжують активно використовувати “чорну хну”. Тому ми вирішили написати кілька порад що до техніки безпеки при роботі з такою хною.

Пропустимо загальну інформацію: той, хто захоче довідатись більше про хну – може звернутися до наших попередніх матеріалів. Також не будемо розписувати можливі наслідки використання хни, що містить PPD (урзол) – матеріалів про це цілком достатньо – як у нас на сайті, так і в Інтернеті.

Нагадаємо тільки основні правила роботи з “чорною хною” та розповімо, що ж робити, якщо у Вашого клієнта з’явилася реакція на PPD

Отже, яких правил варто дотримуватись при роботі з “чорною хною”, щоб уникнути неприємностей?

Робіть тест перед нанесенням малюнку: на ділянку з ніжною шкірою (наприклад, згин руки на лікті) нанесіть невелику точку “чорною хною”; нехай клієнт походить з нею 2 – 3 дні. Якщо за цей час на місці нанесення хни з’явилося хоча б легке почервоніння або клієнт відчуває – нехай навіть невеликий – свербіж, малюнок робити не варто.

Пам’ятайте, що PPD накопичується в організмі. Ніколи не наводьте малюнок “чорною хною” повторно; не наносіть малюнки “чорною хною” на одне й те ж саме місце; старайтеся не робити одній й тій самій людині більше трьох малюнків. Питайте у клієнта, чи робив він татуювання “чорною хною” раніше і як часто він їх робив – кожний наступний малюнок збільшує ризик реакції. Враховуйте, що до групи ризику відносяться й люди, які регулярно використовують чорну фарбу з урзолом для фарбування волосся або брів. Також небезпека реакції на урзол є високою у людей, які працюють з речовинами, що містять PPD (так, і у Вас в тому числі).

Не тримайте “чорну хну” на тілі більше за 20 – 30 хвилин; не використовуйте олії перед і після нанесення біотату; не використовуйте “парники”.

Враховуйте, що ризик реакції зростає відповідно кількості “чорної хни”, що Ви наносите на тіло. Уникайте великих за площею малюнків “чорною хною” (“рукавичок” на всю руку, зображень на всю спину). Старайтеся уникати дизайнів з великими масивами кольору; краще використовувати невеликі, контурні зображення.

Попереджайте клієнта про те, що малюнок не можна піддавати дії прямого сонячного проміння та солоної води протягом щонайменше шести годин.

Не використовуйте “чорну хну” та будь-які фарби, що містять PPD (урзол) на дітях, на місцях з ніжною шкірою (зона бікіні, обличчя).

Обов’язково попереджайте клієнта про можливі наслідки (реакцію на урзол тощо); ідеально, якщо Ви підготуєте форму згоди на нанесення малюнка “чорною хною” з описом можливих ускладнень та запропонуєте клієнту підписати її.

Що робити, якщо, незважаючи на прийняті заходи, у клієнта з’явилася реакція на урзол? Тут можна порадити тільки одне:

Якщо клієнт відчув свербіж у місці нанесення тату, якщо на місці розташування малюнку з’явилися виразки, пухирі, тріщини на шкіри – треба негайно звернутись до лікаря (дерматолога або алерголога). Лікарю треба повідомити те, що реакція виникла після нанесення малюнка речовиною, що містить PPD (урзол). І це не жарти – відомо навіть про кілька смертельних випадків в наслідок реакції на PPD; а як мінімум – на тілі на довгий час залишаться шрами.

SOURCEwww.stencils.com.ua
Previous articleТрохи статистики про видалення волосся в зоні бікіні
Next articleПереваги та недоліки різних методів видалення лобкового волосся за Трагером та Крессом