Як роблять шугарінг?

Як роблять шугарінг?

Шугарінг роблять за допомогою спеціальних липких паст на цукровій основі. Ці пасти можуть мати різні назви: паста для шугарінгу, паста для цукрової епіляції, фітосмола, цукрова паста тощо, але принцип їх дії один і той же. Суть в тім, що паста наноситься на шкіру, захоплює волосини (завдяки липкості пасти вони «приклеюються» до неї) і різким та швидким рухом відриваеться від тіла, вириваючи при цьому волосся разом з корінням. Незважаючи на моторошний опис, процедура у виконанні кваліфікованого майстра майже не болюча. І зверніть увагу на високу єфективність цукрової епіляціі, а саме на те, що вона

  • видаляє волосся усіх типів (з пушковим включно) і усіх кольорів і
  • при регулярному повторенні відчутно зменшує загальну кількість волосся на тілі.

Існують дві техніки шугарінгу: бандажна и мануальна. При використанні бандажної техніки паста для епіляції розігрівається та наноситься на шкіру за допомогою шпателя; потім поверх накладеної пасти наклеюється тканинна стрічка і – через декілька секунд – відривається від тіла разом з пастою для шугарінгу і волоссям. Цей спосіб простий і добре підходить для видалення волосся з великих і відносно рівних поверхонь (руки, ноги тощо). Другий спосіб – мануальний (тобто ручний). Він незамінний на місцях зі складним рельєфом і ніжною шкірою – обличчя, зона бікіні, під пахвами. При використанні мануальної техніки майстер використовує невелику кульку пасти – наносить її пальцями на шкіру і пальцями ж відриває разом з волоссям. За ефективністю видалення волосся з-під пахв або з зони бікіні з шугарінгом ніщо не може порівнятися; він перевершує всі інші способи епіляції. Але цей метод доволі складний і потребує повноцінного навчання і практики.

Як же проходить процедура шугарінгу? Роздивимось це на прикладі мануальної техніки. Почнемо з того, що процедура має проводитись на чистій шкірі – видалення волосся разом з корінням порушує цілісність шкіряного покрову, що підвищує ризик попадання в організм інфекції. Деякі майстри наполягають на використанні при роботі з клієнтом гумових рукавичок. На чисту, суху шкіру наноситься паста для шугарінгу – зазвичай проти росту волосся, але в окремих випадках (складний рельєф тіла, перехідні зони) – можливе нанесення, згідне з напрямком росту. Паста розподілюється по шкірі рівномірним шаром, тип и консистенцію пасти кожний майстер вибирає в залежності від наявної мети і зовнішніх умов (наприклад, температури повітря). Після нанесення пасти, вона відривається від шкіри разом з волоссям різким рухом, скерованим паралельно поверхні тіла. Будьте уважні – недосвідчений майстер може травмувати клієнта: пошкодити верхній шар шкіри або суміжні слизові оболонки, залишити синці чи подразнення. При правильному проведенні процедура не займає багато часу, – наприклад, видалення волосся з зони бікіні займає 10 – 15 хвилин. Можливо після власне шугарінгу доведеться додатково, вручну, видалити ті волосини, що повростали в тіло. Після закінчення забігу треба промитися теплою водою і обробити шкіру антисептиком. Не завадить спеціальне мило для інтимної гігієни. Також шкіру можна обробити тальком – для зменшення потовідділення (піт може викликати подразнення). Якщо є механічні ушкодження шкіри (наприклад, після видалення волосин, що повростали) – треба обробити їх антисептиком на зразок «Мірамістіну». Після шугарінгу бажано деякий час (не менше, ніж добу, а при ніжній чи проблемній шкірі – більше) утримуватись від відвідування тренувань, від басейну, купання в річці або в морі, сауни, від сексу. Забіг звичайно проводять регулярно – так шугарінг дає максимальний ефект. Перерва між повторами процедури має складати не менше, ніж два тиждні – за цей час волосся встигає відрости до достатньої довжини, при якій паста для шугарінгу може їх захопити і видалити.

Бандажна техніка «працює» так само;  за вийнятком того, що паста наноситься розігрітою (у воскоплаві, на паровій бані або у мікрохвильовій пічці) і за допомогою шпателя. У цьому випадку нанесення відбувається за напрямком росту волосся. Потім на пасту наклеюється тканинна стрічка, котра відривається від шкіри разом з пастою і волоссям різким рухом, скерованим паралельно поверхні тіла. Догляд після процедури такий самий, як і після видалення волосся за допомогою мануальної техніки.