Як з’являються врослі волосини? Вони – наслідок некоректного видалення волосся. Помилки при видаленні волосся призводять або до обламування волосини, або до зміщення фолікула. У першому випадку волосина обламується приблизно на рівні поверхні шкіри Затим обламаний кінчик загортається (як дерев’яна стружка) та втикається у шкіру. Ушкоджена шкіра запалюється і на ній з’являється прищик. У другому випадку при невірному скеруванні ривка при видаленні волосини, що знаходиться на активній стадії росту, зміщується фолікул. І наступна волосинка, яка з нього виростає, – росте у неправильному напрямку і – як і в першому випадку – ушкоджує шкіру та викликає запалення.

Ситуація погіршується тим, що волосяна воронка – це сповнена органічної матерії та багата на всіляку живність екосистема. У ній живуть гриби, віруси, бактерії і навіть паразити. За нормальних умов у цій екосистемі підтримується рівновага. А при порушенні цієї рівноваги хтось з мешканців нашої шкіри може отримати несправедливу перевагу. І тоді виникає фолікуліт – гнійне запалення фолікула (яке, відповідно, може бути грибковим, бактеріальним тощо). Навіть більше, у ранку, спричинену врослою волосиною, може потрапити зовнішня інфекція (яка також призведе до фолікуліту).

Волосина може обломитися з різних причин. Її може обломити, наприклад, одежа, коли вона треться о шкіру. За екстремально високих або екстремально низьких температур кератин, з якого складається волосся, стає більш крихким, тому у спеку або в мороз кількість врослих волосин зростає. З тієї ж причини вросле волосся доволі часто з’являється після епіляції гарячим воском – температура нагрітого воску робить волосину більш крихкою і вона легко обламується у момент ривку.

Для того щоб змістити фолікул, волосину (яка знаходиться на стадії росту) треба сильно смикнути у невірному керунку. Найяскравіший приклад цього – епілятор. Його диски обертаються, захоплюють волосся і видирають його, не приділяючи жодної уваги напрямку, у якому воно висмикується. При такому підході фолікули зміщуються досить часто; і це, в результаті, приводить до появи врослого волосся.

Шугарінг у принципі не залишає врослого волосся. При правильно проведеній процедурі. Пасти для шугарінгу зазвичай не розігріваються до температури, вищої за температуру тіла; і кератин залишається достатньо еластичним для того, щоб протистояти зламу. При правильній техніці шугарінгу волосина не зазнає надмірним навантаженням в «небезпечних» напрямках. Тому, якщо у вас після процедури шугарінгу залишається вросле волосся – це, в переважній більшості випадків, ознака некомпетентності майстра. Він або обламує волосся, або зміщає фолікули у наслідок невірного визначення напрямку росту волосся і виривання їх у неправильному керунку.

Мова, звісно, йде про ситуації, в яких ви регулярно проводите процедуру у одного й того ж спеціаліста. Якщо ви пішли «на віск», а опісля, з врослим волоссям, відправилися на цукрову епіляцію – врослі волосини після шугарінгу чудесним чином не зникнуть. Позбавлення проблеми може вимагати довшого часу. Більше того, поодинокі випадки вростання волосся можуть бути присутніми навіть у найкращого майстра. Наприклад, волосина може бути обламаною одежею між процедурами. Або проблема може виникнути через нехтування правилами особистої гігієни або через неправильний догляд проепільованої зони.

Але якщо волосся у вас вростає після процедури постійно і якщо кількість врослих волосин з кожною наступною процедурою не зменшується – це вагома причина задуматися про зміну майстра. Або про зміну типу процедури. Насправді  люди, яким не підходить шугарінг – дуже рідке явище (у мене за багато років практики було лише декілька таких випадків – прим. Оксани Яценюк). Шугарінг може вам не підходити, наприклад, якщо у вас надзвичайно ламке волосся – тоді варто розважити лазер або електроепіляцію. Дійсно кваліфікований майстер досить швидко впізнає «протипоказання» для шугарінгу і сам вам запропонує скористатися з іншого способу видалення волосся.

Часте вростання волосся на тілі (з пахвами і зоною бікіні включно) не просто річ неприємна і неестетична, але й шкідлива. Постійні запалення, рани, свищі – це не ті «жертви», які вимагає краса! Тому якщо у вас з’являється вросле волосся – проблему треба вирішувати. І вирішення проблеми, насправді, не занадто складне. Все минає після видалення волосини. Причина запалення усувається – і запалення проходить. Більш серйозним лікування буде при фолікуліті: вам можуть знадобитися антисептичні, антибактеріальні ,  протигрибкові або інші подібні засоби і … візит до лікаря. Враховуйте теж, що неправильний догляд за проепільованою зоною може погіршити ситуацію.

Часто вросле волосся проходить само по собі (а інколи навіть усупереч рекомендаціям деяких «спеціалістів» як-от скрабування, компресів з тертого господарського мила з цибулею тощо). Ви можете допомогти своєму організму впоратися з запаленням, намастивши проблемні місця антисептиком та кератолітиком. Засоби від врослого волосся (крім антисептичних та кератолітичних речовин) можуть містити також зволожуючі, заспокійливі та ранозагоювальні компоненти. Ось найпростіші та найдоступніші засоби, які допоможуть вам впоратися з врослим волоссям:

  • Мірамістін.
  • Саліцилова кислота.
  • Дотримання правил асептики.
  • Догляд за проепільованою ділянкою за допомогою миючих засобів без «жорстких» ПАР.
  • Зволожуючі та ранозагоювальні засоби з нейтральним рН (такі, що містять пантенол, аллантоїн, бісаболол тощо).
  • Курсові, не довші за 10-14 днів, застосування кислотних засобів.

Не використовуйте препарати, що призначені для інших цілей (такими, як олійки та дитячі мазі)! Не треба мити зону бікіні господарським милом або жорстко скрабувати! Скраби і пілінги добрі там, де вони доречні, але вросле волосся – це не те, для чого вони призначені. І не застосовуйте бездумно і безконтрольно антибіотики!

А найкращий спосіб позбавитися врослого волосся – це його не заводити. Просто користайтесь з послуг кваліфікованих спеціалістів, а не випускників трьохденних курсів.

Цей текст – не посібник для позбавлення від врослого волосся і лікування проблем, з вростанням волосся пов’язаних. Це ознайомчий, оглядовий матеріал; і він містить лише загальні відомості та рекомендації. Вросле волосся потребує більш докладного і ретельного обговорення: вистачить на цілий семінар. Мій досвід роботи дозволяє ефективно уникати появи врослого волосся; а якщо воно таки з’являється – цей досвід дозволяє швидко з ним упоратися. Це моя сильна сторона і спеціалізація. Якщо ви маєте вросле волосся – ви завжди можете прийти до мене на консультацію і коригування врослого волосся. Або на процедуру шугарінгу. А якщо ви майстер і у ваших клієнток є вперті та неслухняні врослі волосини – питайтеся на моїй сторінці у Фейсбуці і я  з задоволенням поділюся з вами своїм досвідом.

Previous articleВідгуки і знижки
Next articleВидалення волосся з тіла: трохи лисої статистики