Реакція на “чорну хну” – що робити і як зменшити ризик її появи

Реакція на “чорну хну” – що робити і як зменшити ризик її появи

Попри численні попередження про небезпечність PPD/урзолу, люди продовжують активно використовувати “чорну хну”. Тому ми вирішили написати кілька порад що до техніки безпеки при роботі з такою хною.

Пропустимо загальну інформацію: той, хто захоче довідатись більше про хну – може звернутися до наших попередніх матеріалів. Також не будемо розписувати можливі наслідки використання хни, що містить PPD (урзол) – матеріалів про це цілком достатньо – як у нас на сайті, так і в Інтернеті.

Нагадаємо тільки основні правила роботи з “чорною хною” та розповімо, що ж робити, якщо у Вашого клієнта з’явилася реакція на PPD

Отже, яких правил варто дотримуватись при роботі з “чорною хною”, щоб уникнути неприємностей?

Робіть тест перед нанесенням малюнку: на ділянку з ніжною шкірою (наприклад, згин руки на лікті) нанесіть невелику точку “чорною хною”; нехай клієнт походить з нею 2 – 3 дні. Якщо за цей час на місці нанесення хни з’явилося хоча б легке почервоніння або клієнт відчуває – нехай навіть невеликий – свербіж, малюнок робити не варто.

Пам’ятайте, що PPD накопичується в організмі. Ніколи не наводьте малюнок “чорною хною” повторно; не наносіть малюнки “чорною хною” на одне й те ж саме місце; старайтеся не робити одній й тій самій людині понад три малюнки. Питайте у клієнта, чи робив він татуювання “чорною хною” раніше і як часто він їх робив – кожний наступний малюнок збільшує ризик реакції. Враховуйте, що до групи ризику відносяться й люди, які регулярно використовують чорну фарбу з урзолом для фарбування волосся або брів. Також небезпека реакції на урзол є високою у людей, які працюють з речовинами, що містять PPD (так, і у Вас в тому числі).

  • Не тримайте “чорну хну” на тілі більше за 20 – 30 хвилин; не використовуйте олії перед і після нанесення біотату; не використовуйте “парники”.
  • Враховуйте, що ризик реакції зростає відповідно кількості “чорної хни”, що Ви наносите на тіло. Уникайте великих за площею малюнків “чорною хною” (“рукавичок” на всю руку, зображень на всю спину). Старайтеся уникати дизайнів з великими масивами кольору; краще використовувати невеликі, контурні зображення.
  • Попереджайте клієнта про те, що малюнок не можна піддавати дії прямого сонячного проміння та солоної води протягом щонайменше шести годин.
  • Не використовуйте “чорну хну” та будь-які фарби, що містять PPD (урзол) на дітях, на місцях з ніжною шкірою (зона бікіні, обличчя).
  • Обов’язково попереджайте клієнта про можливі наслідки (реакцію на урзол тощо); ідеально, якщо Ви підготуєте форму згоди на нанесення малюнка “чорною хною” з описом можливих ускладнень та запропонуєте клієнту підписати її.

Що робити, якщо, попри прийняті заходи, у клієнта з’явилася реакція на урзол? Тут можна порадити тільки одне:

Якщо клієнт відчув свербіж у місці нанесення тату, якщо на місці розташування малюнку з’явилися виразки, пухирі, тріщини на шкіри – треба негайно звернутись до лікаря (дерматолога або алерголога). Лікарю треба повідомити те, що реакція виникла після нанесення малюнка речовиною, що містить PPD (урзол). І це не жарти – відомо навіть про кілька смертельних випадків в наслідок реакції на PPD; а як мінімум – на тілі на довгий час залишаться шрами.