Секс і комерція

Кажуть (і це підтвердить будь-який маркетолог або рекламіст), що секс продає. Секс лежить в основі бажання бути привабливою (або привабливим) – і це згідно з законами природи: мабуть, найважливіша функція живого організму – розмноження. Тому природно, що продавці використовують секс та бажання людини бути привабливим партнером для сексу для того, щоб продати свій товар. В принципі, в цьому немає нічого поганого. Секс – хоч може й неявно – присутній майже в усьому, що ми робимо. Але інколи поєднання сексу та комерції перетворюється на абсурд. І ми зібрали для вас кілька таких абсурдів – щоб ви розважились трохи на травневі свята.

Якщо навіть не брати товари «спеціального призначення» (такі, наприклад, як крісло російської імператриці Катерини Великої з вирізьбленими на ньому жіночими статевими органами), світ повний курйозних товарів з легким відтінком «непристойності».

Італійська компанія Fendi створила дизайнерський шарф, надихаючись жіночою вульвою (на малюнку згори). Шарфик коштував 986 доларів США.

Компанія Lee Cooper робить спеціальні чоловічі джинси зі вкладкою на причинному місці, що візуально збільшує геніталії. Можливо, це чоловіча відповідь на бюстгальтери.

Найвідоміший конфуз – це популярний купальник, названий на честь атомної бомби. Це купальник-бікіні, який з’явився 5 липня 1946 року. Він був охрещений за атолом Бікіні, на якому американці у тому ж році випробували атомну бомбу. Французький модельєр Луї Реар пояснював цю назву тим, що його новий винахід має спричинити ефект, подібний до вибуху атомної бомби. Ми, правда, вже звикли до цієї назви та не асоціюємо її з якимись жахами.

Реклама з сексуальним вмістом – це взагалі окрема тема. Рекламісти вважають її дуже ефективною, але…

Список компаній, які випускали провальну рекламу з сексуальним вмістом – причому, провальну саме через сексуальний вміст – включає дуже відомі назви. Але краще один раз побачити; ось кілька прикладів:

Dolce & Gabbana (цей рекламний плакат, який сприйняли як сцену підготовки до групового зґвалтування).
Durex («реально великий»; ця реклама викликала хвилю звинувачень у сексизмі та пропаганді насильства у стосунку до жінок на адресу компанії).
Burger King («Супер-семидюймовий»; реклама викликала звинувачення у сексизмі та бойкот мережі з боку жінок; та й серед чоловіків продажі не підняла).

Секс в рекламі, до речі, взагалі може робити її менш ефективною. Дослідження 2005 року виявили, що для реклами з сексуальним змістом назву бренду запам’ятовують лише 10% чоловіків і 10,8% жінок; а у випадку реклами без сексуального змісту – назву бренду запам’ятовувало 19% чоловіків та 22,3% жінок.

Правда, буває й ефективна реклама (або така, яку вважають ефективною – бо принаймні скандалів не викликає).

Певно, всі бачили реклами продукції Axe – ті, де хлопець, збризнувши себе якоюсь пахучою речовиною, починає викликати підвищений (щоб не сказати – шалений) інтерес дівчат. Але не всі знають про результати одного дослідження, яке доводить, що запах чоловічих парфумів викликає у жінок звуження кровоносних судин. Що, звісно, обмежує приток крові до вагіни, а значить і перешкоджає сексуальному збудженню.

Впливає секс, до речі, й на економіку в цілому. Здається.

Наприклад, фінські вчені у 1985 році виявили кореляцію між середньою довжиною пеніса і зростом валового національного продукту. В 1960-1985 роках у країнах, в яких у чоловіків середня довжина пеніса менша – ВНП зростав швидше. Але це, скоріше за все, просто збіг.