
Яким би способом ви не видаляли волосся – видалення волосся залишається травматичною процедурою. Шугаринг, хоч і належать до числа найменш травмуючих шкіру процедур, не виняток. Ушкодження можуть бути більшими чи меншими – залежно від кваліфікації майстра і деяких інших факторів. Видалення волосся разом з коренем залишає відкритий фолікулярний канал, а липка та чіпка паста може ушкоджувати та знімати роговий шар шкіри. Це робить вашу шкіру більш вразливою і зменшує її опірність до всяких шкідливих мікроорганізмів. Також шкіра може відреагувати на фізичну дію під час епіляції так званою «гістаміновою» оборотною алергічною реакцією.
Для того, щоб захистити вашу шкіру від неприємностей, майстер перед процедурою та після неї обробляє проепільовану зону антисептиком і – залежно від індивідуальних потреб клієнта – спеціальними засобами. Але правильне закриття процедури не дає абсолютних гарантій: антисептик діє лише протягом обмеженого часу, а шкідливі мікроби атакують наш організм невпинно. І шкіра з порушеною цілісністю – це для них омріяна можливість. Тому для того, щоб вас убезпечити, існують певні правила поведінки після шугарингу. Ось вони:
Правила поведінки після шугарингу
- Протягом доби після шугарингу не купайтеся у морі/басейні/річці/ванні. У воді (особливо у неочищеній) знаходиться велика кількість патогенних організмів, які тільки й мріють про ті можливості, що надають ваші відкриті фолікулярні канали. Навіть у власній ванні ви не можете бути впевнені, що під переливом не причаївся грибок, який власне шукає собі хазяїна та марить про пошкоджений шкірний покрив – щоб можна було всередину цього хазяїна проникнути. Що вже казати про басейн, де купаються сотні людей, багато з яких мають досить невисокі гігієнічні стандарти…
- Бігом доби уникайте відвідування громадських туалетів, громадських душових, купалень та інших місць, де ваша проепільована оголена шкіра може контактувати зі сторонніми поверхнями, на яких можуть процвітати колонії чужих – і аж ніяк не приязних – мікробів.
- Протягом доби уникайте активних фізичних навантажень – при таких навантаженнях ви рясно пітнієте; а піт може подразнювати проепільовану зону і створювати сприятливе середовище для розмноження шкідливих мікроорганізмів. А якщо ви тренуєтесь у спортзалі – кількість загроз зростає: на тренажерах і матах люблять розташовуватись колонії всяких неприязних бактерій і просто грязь.
- Бігом доби не відвідуйте сауну чи баню – крім усіх ризиків, перелічених у п. 2, ваша шкіра ще й наразиться на вплив аномально високих температур, а при пошкодженому захисному шарі це може привести до досить поважних ушкоджень.
- Уникайте відкритого сонця (наприклад, відпочинку на пляжі): опік на шкірі, цілісність якої порушена, є набагато неприємнішим, ніж на неушкодженій. Взагалі краще, якщо протягом першої доби після епіляції проепільована шкіра буде прикрита одягом: не забувайте, наприклад, про мільйони грибкових спор, що літають у повітрі та шукають де б угніздитися.
- Не приймайте протягом доби грязьові ванни – лікувальні грязі можуть містити в собі мікроорганізми та агресивні активні речовини; й те, й інше може вам зашкодити.
- Протягом доби не проводьте косметичних процедур у проепільованих зонах. А від процедур, що ушкоджують верхній шар шкіри (кислотні пілінги, скрабування, мікронідлінг) або таких, які створюють аномально високі навантаження на шкіру (лазер, шліфування – при цілісному захисному шарі вони порівняно безпечні, але при ушкодженому можуть привести до поважних травм) варто утримуватись протягом трьох-семи днів.
Це заборони, яких потрібно додержуватися найсуворішим трибом. Їх порушення може привести до значних проблем зі здоров’ям. Але є ще речі, яких в принципі робити не варто, але можна – правда тільки за дотримання певних запобіжних заходів.
- Секс після шугарингу. Протягом доби сексом, звісно, краще не займатися. На нас живе величезна кількість умовно-патогенних мікроорганізмів (це такі мікроби, які перебуваючи на поверхні шкіри нешкідливі, але потрапивши під шкіру, викликають поважні проблеми – це, наприклад, золотистий стафілокок, що живе на шкірі у кожної й кожного). І якщо ваші умовно-патогенні мікроби пригнічені антисептиком, який наніс вам на шкіру майстер епіляції, то мікроби вашого партнера перебувають у найкращій фізичній формі та готові скористатися з тієї можливості, яку їм можуть надати ваші відкриті фолікулярні канали. Тому, якщо ви зібралися зайнятися сексом після шугарингу, вам варто дотримуватись певних запобіжних заходів:
– Приділіть особливу увагу гігієні вашого партнера. Оральний секс не виняток – рот окреме й багате королівство мікроорганізмів.
– Обирайте позиції, які мінімізують контакт проепільованих зон з тілом партнера. Також краще, якщо секс після шугарингу буде не дуже енерговитратним: “короткий забіг”, а не “марафон”.
– Промийте після сексу проепільовані зони та обробіть їх антисептиком. - Поміркована фізична активність після шугарингу. В принципі, варто уникати довготривалих піших та велосипедних прогулянок – звісно, людина під час такої активності не пітніє так само інтенсивно, як у спортзалі, але все-таки пітніє. І якщо ви не можете (або не хочете) відмовитись від прогулянки:Старайтеся, щоб вона відбувалася без поспіху та з частими зупинками.
– Не одягайте речі з синтетичних тканин та обтислі одяг або білизни (це стосується також і спеціального спортивного одягу).
– Перед прогулянкою та після неї додатково обробіть антисептиком проепільовані зони. - Одяг після шугарингу. Бігом кількох днів після процедури варто уникати синтетичного та обтислого одягу. Синтетика посилює потовиділення, а щільно прилепистий одяг тре шкіру, подразнюючи та ушкоджуючи її. Обирайте м’який, зручний та просторий одяг з натуральних тканин. А ще краще – обирайте такий одяг завжди: це не тільки зручно та корисно, але ще й добра профілактика від “врослого волосся”.
- Поїздки: подорожі потягом, довготривалі переміщення у літаках та автомобілях. У дорозі ви не тільки наражаєтеся на фізичні та психологічні навантаження, але й зіштовхуєтеся з великою кількістю неприязних мікроорганізмів. А якщо ви переноситесь у якусь екзотичну країну – ризик росте: ваше тіло зазнає атак не відомих йому мікробів та виломи у його захисті можуть привести до непередбачуваних наслідків. Тому у подорож краще вирушати через добу-дві після епіляції. А якщо поїздки уникнути не вдається: гігієна та додаткова антисептична обробка!
- Свята й важливі події. Інколи треба бути на 100% доглянутою та гладенькою. До таких подій варто планувати епіляцію за три дні до важливої дати: весілля, дня народження, побачення. Ще краще, особливо якщо ви робите епіляцію вперше, провести «пробну» процедуру за півтора місяця до події. Так ви довідаєтесь, як ваша шкіра реагує на шугаринг – та зможете виключити сюрпризи.
За умови дотримання цих нескладних правил, ви забезпечите себе від можливих неприємних наслідків. І ваша шкіра надовго стане здоровою, гладенькою та шовковистою.